هدر موبایل
1389/03/22 17:59:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در دیدار سفیر پرتغال:

برخی قدرت‌ها مایل به توسعه روابط ایران و اروپا نیستند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی قدرت‌های بین‌المللی مایل به توسعه روابط همه جانبه ایران و کشورهای اروپایی نیستند.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" ظهر امروز شنبه 22 خرداد ماه در دیدار سفیر پرتغال در تهران با بیان اینکه در مناسبات اقتصادی - تجاری دو کشور فضاها و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه و گسترش همکاری‌های همه‌جانبه وجود دارد، گفت: برخی قدرت‌های بین‌المللی مایل به توسعه روابط همه جانبه ایران و کشورهای اروپایی نبوده و با ایجاد هراس ساختگی از ایران مایلند اروپا را در مسیری قرار دهند که نتوانند با ایران منافع مشترک تعریف کنند.

وی در همین زمینه به اهمیت مناسبات پارلمانی در تسهیل و تقویت مراودات دو کشور در عرصه‌های گوناگون اشاره کرد و افزود: مجالس کشور با همکاری مشترک می‌توانند دیدگاه و میدان‌های جدیدی برای رشد و گسترش ارتباطات بین دو کشور تعریف نمایند.

لاریجانی در همین زمینه به نقش مهم همکاری بخش خصوصی دو کشور در بهره‌گیری از امکانات و توانمندی‌ها در زمینه اقتصادی - صنعتی و تجاری تاکید کرد.

براساس این گزارش، "دیاش کابرال" سفیر پرتغال در ایران نیز با بیان اینکه سطح مناسبات اقتصادی بین دو  کشور متناسب با روابط تاریخی و دیرینه دو کشور نیست افزود: دو کشور در عرصه‌های اقتصادی - تجاری و فرهنگی از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط دوجانبه برخوردارند.

وی ابراز امیدواری کرد در مدت ماموریت خود در تهران فضاهای جدیدی برای تحکیم همکاری‌های بین دو کشور ایجاد نماید.

سفیر پرتغال در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت گفت و گو و مذاکره برای حل مسائل بین دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: در فضای کنونی نیاز به مذاکره و گفت و گو بیشتر احساس می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet