شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 18:31:00
سرویس بین الملل
سبحانی نیا در خصوص سفر رئیس پارلمان ترکیه به تهران:

باید همکاری های پارلمانی با ترکیه و برزیل را افزایش دهیم

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سفر رئیس پارلمان ترکیه به ایران را در ادامه همکاری های دو جانبه در حل مسائل دیپلماتیک را موثر دانست.

"حسین سبحانی نیا" در گفت و گو با خانه ملت در مورد سفر روز یکشنبه رئیس پارلمان ترکیه به ایران و دیدار با رئیس مجلس گفت: این سفر با هدف استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی، همفکری در مورد قطعنامه شورای امنیت و بیانیه تهران، مسائل منطقه ای مانند مسئله غزه و مسائل مرزی انجام خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد، دیدار و گفتگو های پارلمانی میان ایران، ترکیه و برزیل ادامه پیدا کند تا همکاری پارلمانی برای حل مسائل دیپلماتیک میان این سه کشور بیشتر شود. 

 سبحانی نیا همچنین تاکید کرد، یکی از برنامه های پارلمان ایران دیدار منظم و مستمر با روسای و گروهای پارلمانی کشورهای مختلف دنیا برای رسیدن به تفاهم در مسائل بین المللی است.

 نماینده مردم نیشابور همچنین در ادامه افزود: با توجه به رویکرد تقابل برانگیز شورای امنیت و گروه  1+5  در نادیده گرفتن بیانیه تهران، لازم است با استفاده از تمامی ظرفیت های پارلمانی در مقابل این ناعدالتی های سازمان های بین المللی همکاری بین المللی داشته باشیم .

وی افزود: همچنین می توانیم به پیشنهاد رئیس پارلمان سوریه در خصوص تشکیل یک کار گروه مشترک بین پارلمان ایران، سوریه، ترکیه و لبنان جنبه عملی دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet