هدر موبایل
1389/03/22 19:16:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده شهربابک خواستار شد:

بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های استان کرمان با تعامل و همدلی

**امسال بودجه نسبتاً خوبی به استان اختصاص یافته اما با توجه به مشکلات بی‌شمار استان باید درست هزینه شود. آنچه در استان کرمان حاکم شده تعامل و همدلی است و تلاش می‌کنیم در سایه این تعامل و همدلی از ظرفیت‌های موجود برای توسعه همه‌جانبه استفاده کنیم.

"رضا حسینی قطب‌آبادی" نماینده شهربابک در گفتگو با نشریه نگارستان با بیان این مطلب، اظهار داشت:کرمان می‌تواند قطب فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی در کشور شود به شرطی که مشکلات مربوط به خشکسالی‌های پی در پی در این استان حل شود. هر سال این مشکل در استانها وجود دارد که بودجه را متناسب با برنامه‌ها و اهدافشان نمی‌بینند اما به هر حال دولت قصد دارد تا با انجام کار‌های زیر بنایی و عدم تمرکزگرایی به رشد و توسعه استانها در کشور کمک کند.

وی توسعه راه ها و اختصاص بخشی از بودجه به این بخش را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: به هر حال بخشی از ترانزیت کشور از استان کرمان می‌گذرد و برای همین نیاز به توسعه و ایمنی دارد.

حسینی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به اجرای اصل 44 قانون اساسی، گفت: برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اقدامات خوبی انجام شده که یکی از این اقدامات برپایی همایش‌های سرمایه‌گذاری در دو سال اخیر است که موجب جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی شده است. شمال و جنوب استان در محرومیت واقع شده و مسئولان بابرنامه‌ها و طرح‌هایی درصدد جبران این مشکلات هستند که حل آن نیاز به بودجه دارد.

وی تصریح کرد: اعتبار ملی بخش راه شمال این استان به 2هزار و 800 میلیارد ریال در سال جاری رسیده است که این بخش استان در سال 1388، هزار و 600 میلیارد ریال بود. در بودجه عمرانی استانی هم ما امسال در بین 30 استان، رتبه اول را به خود اختصاص داده ایم .

وی افزود: همواره بودجه جاری در کشور بیش از بودجه عمرانی است در حالی که استان ها نیاز به زیرساخت های اساسی دارند.

نماینده شهربابک با اشاره به کمبود شغل در استان کرمان و ضرورت سرمایه‌گذاری و گسترش فعالیت‌های عمرانی، گفت: مسئولان استانی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بتوانند از بودجه موجود بهره کافی را ببرند و در کارهای ضروری استان استفاده کنند، زیرا استان کرمان این ظرفیت را دارد که با تخصیص بودجه‌های عمرانی به توسعه دست یابد. البته خوشبختانه آنچه در استان کرمان حاکم شده تعامل و همدلی است و تلاش می‌کنیم در سایه این تعامل و همدلی از ظرفیت‌های موجود برای توسعه همه‌جانبه استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet