خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/22 19:36:00
سرویس اقتصادی
اسدی به خانه ملت خبر داد:

پاسخگویی متکی به عدم ایجاد گمرک در مشگین‌شهر

**نماینده مشگین شهر گفت: متکی وزیر امور خارجه به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان باید نسبت به عدم ایجاد گمرک در منطقه رضی از توابع مشگین شهر پاسخگو باشد.

یونس اسدی نماینده مشگین شهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دو سوال خود از منوچهر متکی وزیر امور خارجه که در دستور کار روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار دارد، گفت: یکی از این سوال ها درخصوص عدم ایجاد گمرک در منطقه رضی از توابع شهرستان مشگین شهر است و باتوجه به اینکه متکی رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان است و با عنایت به اینکه مشگین شهر 56 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان دارد؛ متاسفانه هنوز در راستای ایجاد گمرک در این منطقه اقدام خاصی صورت نگرفته است.

وی افزود: سوال دیگر درخصوص شهر شدن روستای مرادلو که مرکز بخش است و همچنین بخش شدن دهستان قصابه که با مخالفت وزرا روبه رو شده، است و منوچهر متکی به عنوان یکی از این وزرای عضو در کمیسیون تقسیمات کشوری باید پاسخگو باشد.

اسدی گفت: روستای مرادلو به عنوان مرکز بخش می تواند به شهر تبدیل شود چرا که همه امکانات را دارا است اما متاسفانه با این موضوع مخالفت شده است، همچنین دهستان قصابه از لحاظ جمعیت و دیگر شرایط، امکان تبدیل شدن به مرکز بخش را دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet