هدر موبایل
1389/03/22 19:44:00
سرویس بین الملل
سروری در واکنش به صدور قطعنامه شورای امنیت:

در مورد همکاری با گروه 1+5 باید تجدید نظر شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی تاکید کرد: مذاکره و تحریم با هم پیش برده نمی‌شوند و اگر قرار است تحریم شویم، مذاکره بی معنا است.

پرویز سروری، عضو کمیسیون امنیت ملی درگفت وگو با خانه ملت، درباره اینکه آیا مذاکرات  تهران وغرب درخصوص برنامه هسته ای ادامه  می یابد گفت: غرب رفتاری دوگانه را درپیش گرفته است ،  مذاکرات وقطعنامه با هم دریک جا جمع  نمی شود .

وی افزود: اگر قرار است مذاکره کنیم، قطعنامه وتحریم معنایی ندارد و اگر قرار است تحریم شویم ، مذاکره معنایی ندارد و طبیعتا ایران نمی تواند دربرابر قطعنامه از خود انعطاف نشان دهد.

سروری تاکید کرد، مجلس در دستورکار این هفته خود تجدید نظر در همکاری با کشورهای گروه 1+5 و جلساتی با وزارت امور خارجه دراین خصوص خواهد داشت.

وی با اشاره به اعتراض بسیاری از احزاب پارلمانی درکشورهای مختلف  به این قطعنامه، تصریح کرد: جامعه بین الملل با خواسته های خودخواهانه غرب مخالف  است و این نشان دهنده آن است که ناقوس سقوط تمدن لیبرال دموکراسی به حرکت درآمده و آنها باید دست از این رفتار ظالمانه و ضد بشری خود بردارند.

سروری درادامه تاکید کرد: لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل و رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به همین منظور و در راستای تحقق حقوق هسته ای ایران درکشور ما حضور یافتند و بیانیه ای مشترک صادر کردند که غرب با اقدام خود تلاش دارد تا این اقدام را تخریب کند.

سروری همچنین درمورد مفید بودن دیپلماسی پارلمانی دراین خصوص گفت: دیپلماسی پارلمانی است که سبب می شود تا روابط کشورهای مختلف گسترش یابد و گرمتر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet