شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 12:03:00
سرویس سیاسی
کرمی راد:

مجلس آماده قانونگذاری برای مقابله قاطعانه علیه قطعنامه است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای تصویب هر گونه قانونی باهدف پاسخ قاطع به قطعنامه سخن گفت و تاکید کرد که ایران با اقدامات کشورها طبق قطعنامه قاطعانه مقابله خواهد کرد.

محمد کرمی راد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، در واکنش به تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: قطعنامه اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران یک رسوایی دیگر برای اوباما و بیشتر برای سازمان ملل بودکه بازیچه قدرت های پوشالی شده است .

وی افزود: آنچه برای ملت های دنیا مشخص شده این است که سازمان ملل تبدیل به بازیگری شده که اراده آن در دست کشورهایی است که از حق وتو برخوردارند و در واقع این سازمان از رسالت اولیه و هدف تشکیل آن بسیار فاصله گرفته است.

نماینده کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه صدور این قطعنامه نمی تواند برای ما خطراتی را به دنبال داشته باشد، تصریح کرد: قدرت های استکباری بدانند که نمی توانند در مسیر پیشرفت ایران خللی وارد کنند ، ما در سایه تحریم ها به خودکفایی دست یافته ایم.

کرمی راد گفت: افکار عمومی شکست آمریکا را درک کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر آنها بخواهند اقدامی عملی طبق مفاد این قطعنامه انجام دهند ، بلاشک ایران اقدامات لازم و قاطع را برای مقابله با اقدام آنها انجام خواهد داد.

نماینده کرمانشاه با اشاره به اقدامات مجلس در پاسخ به قطعنامه اخیر علیه ایران خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی در خصوص مسئله هسته ای، موضوع کاهش و حتی قطع رابطه با آژانس را در دستور کار قرار می دهد کما اینکه مقدمات انجام این کار علیرغم تعطیلی مجلس در بعد از ظهر چهارشنبه از سوی نمایندگان مجلس آغاز شده است.

وی گفت: این روحیه در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود دارد که اگر عاملی باعث بروز مشکل و ضربه به منافع ملی کشور و اقتدار نظام شود با تمام توان در مقابل آن بایستند و دفاع کنند، چه با صدور بیانیه قاطع و چه به صورت رای به 2 فوریت؛ تا جایی که مسئله را به جایی برسانند که جمهوری اسلامی ایران بتواند اقدامات لازم را صورت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی هیچ گاه تعطیل بردار نیست و یک نهضت جهانی علیه زورگویی های مستکبران و طاغوتیان بوجود آمده است.

کرمی راد درمورد کشورهایی نظیر اوگاندا، گابن و بوسنی و ... که به قطعنامه علیه ایران رای مثبت داده اند، گفت: کشورهایی که در تصویب قطعنامه علیه ایران رای مثبت و ممتنع دادند باید دلایل این اقدامشان را به صورت کارشناسی بررسی کرد.

وی گفت: برخی کشورها در جهت تامین نیازمندی های اولیه خود در مقابل برخی تطمیع ها و تهدیدها گرفتار و اسیر می شوند و ناچار می شوند که نظرات خود را در صحنه بین الملل اینگونه بیان کنند.

نماینده کرمانشاه در خانه ملت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران باید شناخت دقیقی در رابطه با برخی کشورها که تعامل بیشتری با آنان دارد داشته باشد چرا که در چنین مواقع حساس و سرنوشت سازی است که کشورهایی که ادعای همکاری و دوستی دارند خود را نشان می دهند و می توان عملکرد آنان را مشاهده کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet