هدر موبایل
1389/03/22 10:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان:

صدور قطعنامه جدید نشانه نگرانی غربی ها از اقتدار ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: صدور قطعنامه جدید تحریمی علیه جمهوری اسلامی ایران، نشانه نگرانی غربی ها خصوصا آمریکا از اقتدار نظام اسلامی و بر هم خوردن نظام سلطه جهانی آنها است.

زهره الهیان در گفت وگو با ایرنا با اشاره به این که صدور قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت نشان از نوعی ناتوانی کشورهای غربی خصوصا آمریکا در مقابل جمهوری اسلامی ایران است،اظهار داشت: در شرایطی که ایران در بیانیه تهران حسن نیت خود را نشان داده و یک گام به سمت تعامل سازنده برداشت با این حال کشورهای غربی خصوصا آمریکا، پاسخ ایران را با تحریم و قطعنامه دادند.

الهیان با اشاره به این که برزیل و ترکیه راه خود را از نظام سلطه جهانی جدا کرده اند،اظهار داشت: ترکیه و برزیل معادلات جهانی را برهم زدند و در این بین طبیعی است که با واکنش منفی غربی ها مواجه شوند.

به گفته نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، امروز در شرایطی قرار داریم که ترکیه و برزیل تلاش می کنند، مستقل تصمیم بگیرند، از حق دفاع کنند و تحت فشار نظام سلطه نباشند.

وی خاطرنشان کرد:در این شرایط، روند فعلی می تواند منجر به بیداری سایر دولت ها شود و از این رو کشورهای غیر متعهد می توانند شروعی برای تصمیمات مستقل و تغییرات جهانی داشته باشند.

الهیان با بیان این که این اقدامات نشان از نگرانی غرب از برهم خوردن نظام سلطه جهانی آنان را دارد،افزود:امروز در فضای بین المللی شاهد هستیم ملت ها و دولت ها علیه رژیم صهیونیستی به پا خواسته و موضع خود را اعلام می کنند و طبیعی است در این شرایط کشورهای مختلف بر حقانیت مواضع اصولی ایران علیه رژیم صهیونیستی پی برده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet