شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 11:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدی:‌

تحریم، تاثیری بر روند برنامه هسته ای ایران ندارد

**نماینده مردم فریدن، ‌فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌تصویب تحریم چهارم در شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران ‌تاثیری بر روند برنامه هسته ای کشورمان نخواهد گذاشت.

بهمن محمدی در گفت وگو با ایرنا افزود:‌ این تحریمها در سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره وجود داشته است با این حال ما دراین مدت به پیشرفتها و فناوریهای نوین دست یافتیم.

وی گفت:‌ استکبار و غربی ها بعد از بیانیه تهران در صحنه بین الملل در موضع انفعال قرار گرفتند و با تصویب قطعنامه تحریم چهارم علیه ایران درصدد برآمدند وضع منفعل خود را جبران کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد:‌ امضاء‌ کنندگان تحریم علیه ایران در حقیقت یک امتیاز منفی را برای خود در صحنه بین الملل رقم زدند.

محمدی گفت:بیانیه تهران، پذیرش شرایطی ازسوی ایران بود تا معضل پیش آمده ازسوی غربی ها به نوعی حل و فصل شود با این حال،‌آنان امتیاز پیش آمده برای حل این مناقشه را با تصویب طرح تحریم علیه ایران از بین بردند.

وی همچنین تصویب چهارمین دور از قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران را اقدامی درجهت حمایت از جریان فتنه پس از انتخابات دانست.

محمدی تصریح کرد: ‌کشورهای رای دهنده به تحریم ایران تحت فشار استکبار درصددند تا جریان فتنه سبز را که مردگان سیاسی بیش نیستند، با اقدامات خود حمایت و آنان را دوباره احیاء‌ کنند.

وی تاکید کرد:تحریم مساله ای عادی برای ماست و تاثیری در روند برنامه هسته ای کشورمان ندارد و نظام اسلامی و ملت ایران نیز به این حرکت آنان پاسخ قاطع و کوبنده خواهند داد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه گذشته قطعنامه ضدایرانی 1929 را به عنوان چهارمین دور از قطعنامه‌های تحریمی علیه ایران تصویب کردند که طبق آن قرار است محدودیت هایی علیه فعالیت 40 شرکت، موسسه و نهاد ایرانی اعمال ‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet