ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/03/22 15:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز:

صدور قطعنامه شورای امنیت در اراده ملت ایران تاثیری ندارد

**یکی ازنمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: صدور قطعنامه جدید شورای امنیت ضد ایران تاثیری در اراده ملت ایران در دست یابی به فناوری صلح آمیز هسته ای نخواهد داشت.

ناصر سودانی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به صدور قطعنامه 1929 ضد ایران اظهار داشت: صدور این قطعنامه تاثیری در اراده ملی ما مبنی بر حق خواهی و ادامه دست یابی به فناوری صلح آمیز هسته ای نخواهد داشت چرا که حقانیت ایران در صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای اش برکسی پوشیده نیست.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی در سه دهه گذشته با تحریم های زیادی روبه رو بوده اما هر گاه در فشار و تحریم قرار گرفته ایم نتیجه آن پرش به سوی پله های ترقی، تعالی، خودکفایی و رشد و توسعه بوده است.

سودانی گفت: صدور این قطعنامه ضد ایران سبب می شود تا ما برنامه هایی را در راستای رسیدن به خودکفایی ترسیم و استقلال خود را حفظ کنیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: غرب و کشورهای امضا کننده این قطعنامه تعاملات فراوانی با ایران دارند که به طور یقین با این اقدام منافع آنها دچار آسیب خواهد شد.

وی ادامه داد:کشورهایی مانند چین و روسیه که از امضاکنندگان قطعنامه جدید تحریم ضد ایران بوده اند پس از تصویب آن به این دلیل که اجماعی علیه ایران صورت نگرفت از این اقدام خود دچار پشیمانی شده اند.

سودانی گفت: چین مطرح کرده که روابط اقتصادی دوجانبه با ایران را همچنان ادامه خواهد داد و در واقع این نوعی عقب نشینی از صدور قطعنامه است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: صدور این قطعنامه از سوی دیگر به جمهوری اسلامی ایران نیز این حق را می دهد که در روابط اقتصادی خود با کشورهای تایید کننده قطعنامه و همکاری با آژانس انرژی اتمی تجدید نظر نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet