هدر موبایل
1389/03/22 16:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده دشتستان:

تحریم را به فرصت تبدیل کنیم

**نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت:باتوجه به اجرایی شدن دسیسه استکبار در صدور قطعنامه ۱۹۲۹ از طریق اهرم شورای امنیت باید تبعات این تحریم را به فرصت برای مقابله با این سیاست تبدیل کرد.

ایوب پاپری مقدم در گفت وگو با ایرنا افزود: تنها راه مقابله با این سیاست های خصمانه، دیپلماسی فعالانه برای اثر بخشی در مجامع بین المللی مبنی بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهارداشت:فعالیت های صلح آمیز انرژی هسته ای ایران حقی است که در چارچوب قوانین بین المللی انجام می شود .

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت:کشورها در موضع گیریهای خود باید افق دید سیاست های کلی را براساس تامین دراز مدت منافع ملی خود دنبال کنند و برهمین اساس کشورهایی که در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران رای دادند رفتاری شتاب زده و دور از عقلانیت انجام دادند.

پاپری مقدم اضافه کرد: واکنش جمهوری اسلامی در قبال این قطعنامه باید رفتاری همه جانبه نگر، منطقی و با اثرگذاری بر افکار عمومی جهان باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با شفاف سازی ورایزنی با کشورهای غیر متعهدها و حتی کشورهای 1+5 و شورای امنیت به گونه ای از طریق دیپلماسی رفتار کرد تا فرصت دوباره برای مقابله با جمهوری اسلامی به کشورهای استکباری داده نشود .

پاپری مقدم گفت: رای ممتنع کشوری مثل لبنان که 31 سال از همه حمایت های مادی، معنوی و سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران بهره مند شده است از رای فرانسه که به صورت شفاف صادر شد به مراتب برای کشور ما زیان بارتر است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:موضع گیری لبنان درصدور قطعنامه شورای امنیت نشان داد که روابط بین الملل بسیار پیچیده است و برهمین اساس هرگونه تصمیم گیری در قبال این قطعنامه باید با هوشمندی صورت گیرد.

پاپری مقدم افزود: این قطعنامه در عزم و اراده ملت و مسوولان ایران برای پیگیری حق مسلم جمهوری اسلامی در استفاده از تکنولوژی صلح آمیز هسته ای خللی وارد نمی کند.

وی با اشاره به تصمیم منطقی دولت های ترکیه و برزیل در مواجهه با قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه ایران یادآورشد: دولتمردان جمهوری اسلامی باید با ادامه دیپلماسی فعال یارگیری بیشتری در مجامع بین المللی کنند تا در مواقع و تصمیم های سرنوشت ساز همراه واقعی برای دفاع از ملت ایران باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet