شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/22 11:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی مطرح کرد؛

تأکید کمیسیون امنیت ملی بر ضرورت تقویت نیروی انتظامی در کرمان

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر برخی از اعضای کمیسیون متبوعش به استان کرمان، گفت که در جلسه شورای تأمین استان، کمیسیون بر ضرورت تقویت نیروی انتظامی در کرمان تأکید کرد.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد، به سفر اعضای کمیسیون متبوعش به استان کرمان اشاره کرد و در بیان گزارشی از این سفر اظهار داشت: در چارچوب وظیفه نظارتی نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، سه‌شنبه شب سفر کرمان به اتفاق آقایان اسماعیل کوثری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی، پرویز سروری رئیس کمیته امنیت داخلی، آقازاده و همچنین بابااحمدی عضو کمیته امنیت مجلس و محمدکریم عابدی عضو کمیته دفاعی مجلس صورت گرفت.

وی افزود: در روز اول سفر با حضور در شورای تأمین استان جلسه‌ای تشکیل شد که با توجه به هم زمانی سفر معاون امنیت وزیر کشور و تعدادی از مسئولان امنیت این وزارتخانه، جلسه را به طور مشترک برگزار شد.

به گفته رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، در این جلسه مروری بر مجموعه مسائل امنیت استان صورت گرفت که شاخص‌های آن وجود میزان قابل توجهی سلاح بدون مجوز و همچنین مواد مخدر که استان کرمان به لحاظ همجواری با سیستان و بلوچستان یکی از مسیرهای عبور مواد مخدر است، بود.

بروجردی در عین حال با ذکر این نکته که کمیسیون امنیت ملی بر ضرورت تقویت نیروی انتظامی در این استان تأکید کرد، توضیح داد: در روز دوم سفر به کرمان، اعضای کمیسیون در شهرستان بم حاضر شدند و جلسه‌ای نیز را با حضور 2 فرمانداری دیگر این حوزه یعنی فهرج و ایگان برگزار شد که در این جلسه مشکلات ضروری این دو حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی بر همین اساس موضوع بیکاری و اشتغال در کرمان را یکی از شاخص‌های اجتماعی - اقتصادی تأثیرگذار در امنیت دانست و اعلام کرد: سومین جلسه شورای تأمین در جیرفت تشکیل شد که با توجه به اینکه 6 فرمانداری در جنوب کرمان وجود دارد، در این جلسه نیز تأکید مجددی از طرف فرماندهان بر ضرورت تقویت نیروی انتظامی در این حوزه صورت گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین تصریح کرد: با توجه به چارچوب کار کمیسیون امنیت ملی معمولاً پس از بازگشت از سفر به استان‌ها، مجموعه نظارت، گفت‌وگوها و محصول جلسات را در جلسه‌ای با حضور مسئولان عالیرتبه ارگان‌های ذی‌ربط مانند ناجا و وزارت کشور و در صورت نیاز وزارت اطلاعات و دفاع برگزار می‌کنیم تا بر مبنای آن کاستی‌ها چه در زمینه مالی و چه در زمینه تجهیزاتی و تضمین مشخص شود که خود این موضوع برای استمرار بهتر پی‌گیری مسائل مناسب است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet