خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/22 12:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
باهنر:

معاونت نظارت خود کنترلی در مجلس را پیگیری می‌کند

**نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع "خودکنترلی " در مجلس امری مهم است که باید بدان توجه شود از پیگیری معاونت متبوع‌اش در راستای خودکنترلی در مجلس خبر داد.

محمدرضا باهنر نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص نظارت مجلس بر عملکرد نمایندگان با مهم خواندن این فرمایش رهبری، گفت هم‌اکنون کمیسیون اصل 90 بر طبق قانون اساسی، مرجع رسیدگی به شکایات مردم از عملکرد سه قوه است بنابراین اگر مردم از عملکرد نمایندگان، کمیسیون‌ها و نیز هیئت رئیسه شکایتی دارند به صورت طبیعی می‌توانند به کمیسیون اصل 90 مراجعه کنند.

باهنر با بیان اینکه کمیسیون اصل 90 ساز و کار لازم را برای رسیدگی به چنین مسائلی دارد، افزود: علاوه بر اینها ما باید این مکانیزم را فعال و در این خصوص اطلاع رسانی بیشتری کنیم چرا که مردم می‌توانند برای ارائه شکایات خود از قوا و نمایندگان به چنین مرجعی مراجعه کنند.

وی با تأکید بر اینکه موضوع خودکنترلی در مجلس امری مهم است که باید بدان توجه شود از پیگیری معاونت متبوع‌اش در راستای "خودکنترلی " در مجلس خبر داد.

گفتنی است، رهبر معظم انقلاب اخیرا در دیدار با نمایندگان با اشاره به شأن و اهمیت نظارتی مجلس، لزوم تدوین ساز و کار نظارتی برای مجلس و عملکرد نمایندگان را ضروری دانسته بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet