هدر موبایل
1389/03/22 12:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طاهرخانی:

صدور قطعنامه برای سرپوش‌ گذاشتن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بود

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت:‌ آمریکا با صدور قطعنامه علیه ایران تلاش می‌کرد افکار عمومی را که به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اجماع شده بود را به سمت ایران معطوف کند تا جنایات اسرائیل به فراموشی سپرده شوند.

امیر طاهرخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفتگو با فارس با اشاره به صدور قطعنامه جدید تحریم ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل، اظهار داشت: باید با تدبیر و بر مبنای سیاست استراتژیکی خود در عرصه جهانی پیش برویم تا بتوان تحولات دنیا به ویژه تحولاتی که مربوط به جمهوری اسلامی است را مدیریت کرده و از فرصت‌ها بهره برد و در عرصه بین‌المللی باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان نمی‌خواهند استقلال و موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران را ببینند و برای متوقف کردن پیشرفت‌های ایران از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند، تصریح‌کرد: دشمنان می‌خواهند ما را از حضور در عرصه بین‌المللی منع و محدود کنند و ما را از پیشرفت‌هایی که در دنیا می‌توانیم به دست آوریم باز دارند از این رو از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نخواهند کرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس بر همین اساس سیاست استکبار و قدرت‌های بزرگ در طول 30 سال گذشته را در جهت محدود کردن انقلاب اسلامی دانست و متذکرشد: قطعنامه اخیر نیز مثل سه قطعنامه گذشته که علیه ما صادر شده در راستای محدودکردن جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی با تأکید بر اینکه صدور این قطعنامه زحماتی را برای جمهوری اسلامی ایران داشته ولی نمی‌تواند تاثیری در روند رو به رشد ما در عرصه بین‌المللی ایجاد کند، افزود: استکبار به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی با صدور این قطعنامه به اهداف خود نخواهند رسید ولی این قطعنامه محدودیت‌هایی را برای کشور ایجاد می‌کند.

طاهرخانی با تأکید بر اینکه دنیا در اختیار قدرت‌های بزرگ قرار ندارد تا آنها بتوانند یکه‌تازی کنند، گفت:

جمهوری اسلامی ایران قابلیت انکار ناپذیر و یک قدرت منطقه‌ای است که در آینده‌ای نزدیک به یک قدرت جهانی در منطقه تبدیل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه‌ جمهوری اسلامی ایران از جهت ایدئولوژیکی قدرت بلامنازع جهانی است، اضافه‌کرد: با تدابیر مناسب دشمنان نمی‌توانند به اهدافی که پیش بینی کرده‌اند، برسند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس با تأکید بر اینکه دشمنان یک روند را در پیش گرفته و برنامه‌ریزی‌های خود را به صورت شطرنجی انجام می‌دهند و این قطعنامه‌ها نیز در همین راستا بوده است، افزود: آمریکا به دلیل پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه علوم هسته‌ای و تحولاتی که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد به ویژه احتمال یک اجماع جهانی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل جنایاتی که در غزه انجام می‌دهد و حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد با صدور این قطعنامه می‌خواست افکار عمومی را به سمت ایران معطوف کند تا جنایات اسرائیل به فراموشی سپرده شود.

وی با اشاره به اینکه این تحریم‌ها با اینکه بی‌تاثیر نیست اما محاسنی را به همراه دارد، اظهار داشت: جنگ برای ما زحمت و هزینه‌هایی در بر داشت اما بسیاری از پیشرفت‌های ما در جنگ به دست آمده و این هم نوع دیگری از جنگ استکبار با جمهوری اسلامی است و طبیعی است که ما در این راستا هم ورزیده خواهیم شد.

طاهرخانی در خاتمه به تبدیل‌کردن تهدیدها به فرصت، اشاره و خاطرنشان‌کرد: اگر با تدبیر لازم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، این نوع تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌توانند تاثیری در روند رو به رشد ایران اسلامی داشته باشند و باید با اتحاد و همدلی در داخل کشور و با استفاده از همه ظرفیت‌ها کشور را برای پیشرفت‌های بزرگ آماده کرد تا دشمنان نتوانند در روند رو به رشد ما خللی ایجاد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet