هدر موبایل
1389/03/22 12:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ترابی:

قطعنامه هیچ تأثیری در پیشرفت هسته‌ای ایران ندارد

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به اینکه ایران تمام مقررات NPT را رعایت کرده است، گفت: این قطعنامه هیچ تأثیری در پیشرفت‌های ایران در زمینه هسته‌ای نخواهد داشت.

نصرالله ترابی عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفتگو با فارس با اشاره به صدور قطعنامه جدید تحریم ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل، اظهار داشت: تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران که شامل هرگونه فعالیت در ارتباط با موشک‌های بالستیک قادر به حمل تسلیحات هسته‌ای و ممنوعیت ایران از سرمایه‌گذاری در فعالیت‌هایی همچون استخراج اورانیوم از معادن و خرید تسلیحات سنگین می‌شود، بی‌اثر است.

وی با تأکید بر اینکه تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است، تصریح‌کرد: آمریکا بیش از 30 سال است که جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده اما این تحریم‌ها هیچ تأثیری در پیشرفت ایران نداشته است.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس صدور قطعنامه علیه ایران را پاسخی در مقابل بیانبه تهران دانست و تصریح‌کرد: زمانی که آمریکا و کشورهای همراه وی متوجه شدند که ایران امضای بیانیه تهران را در دست گرفته قطعنامه تحریم علیه ایران را صادر کردند.

وی مفاد این قطعنامه را کم ارزش و بی‌اهمیت دانست و متذکرشد: سازمان ملل فاقد صلاحیت است چرا که ایران تمام مقررات NPT را رعایت کرده است و این قطعنامه هیچ تأثیری در پیشرفت‌های ایران در زمینه هسته‌ای نخواهد داشت.

وی در خاتمه به برخی محدودیت‌ها در خصوص این قطعنامه اشاره و خاطر‌نشان‌کرد: شاید صدور این قطعنامه محدودیت‌هایی را برای ما ایجاد کند اما این نیز همانند دیگر تحریم‌های گذشته موجب شکوفایی بیشتر علمی و فن‌آوری در جمهوری اسلامی ایران می‌شود.‌

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet