عید سعید غدیرخم
1389/03/22 12:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی:

قطعنامه جدید بر علیه ایران جنبه قانونی و ارزش حقوقی ندارد

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،گفت:صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران تنها با هدف تحت الشعاع قرار دادن اعمال رژیم صهیونیستی و انحراف افکار عمومی دنیاست و لذا هیچ جنبه قانونی و ارزش حقوقی ندارد.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان قطعنامه 1929 شورای امنیت را در جهت تحت الشعاع قرار دادن و کتمان جنایات رژیم صهیونیستی دانست و اظهار داشت: با توجه به محکوم کردن مردم دنیا و سردادن شعار علیه اقدامات پلید رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان صلح وآزادی صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران تنها با هدف تحت الشعاع قرار دادن اعمال رژیم صهیونیستی و انحراف افکار عمومی دنیاست.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به افتخارات هسته ای ایران گفت: دستیابی به دانش هسته ای در زمان تحریمها صورت گرفته است و لذا قطعنامه جدید هم نمی تواند جلوی پیشرفت هسته ای ایران را بگیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه قطعنامه جدید علیه ایران وجاهت قانونی و ارزش حقوقی ندارد اعلام داشت: ترکیه وبرزیل نمایندگان آمریکا در بیانیه سه جانبه تهران بودند و با صدور قطعنامه جدید و عدم رای مثبت توسط ترکیه و برزیل اعتبار قانونی این بیانیه را زیر سئوال می برد زیرا آمریکا نمایندگان خودش را برای میانجیگری در تبادل سوخت هسته ای ایران را هم قبول ندارد.

کوثری با اشاره به احتمال لغو بیانیه تهران گفت: رسیدگی به لغو و یا عدم لغو بیانیه تهران از پس فردا (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی بررسی می شوداما ایران انجام همیشه انجام مذاکره از راه دیپلماسی و مسالمت آمیز را سرلوحه سیاست خارجی خود قرار داده و بر پیگیری امور از راه مسالمت آمیز اصرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet