هدر موبایل
1389/03/22 13:34:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ایران در مقابل قطعنامه شورای امنیت مقاومت می‌کند

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل قطعنامه شورای امنیت مقاومت می‌کند.

به گزارش ایسنا، علی آقازاده با اشاره به تحریم جدید اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: این تحریمی بوده که با توجه به بیانیه تهران و توافقی که کشورهای 1+ 5 داشتند، برای کشورهای دیگر قابل باور نبود.

وی ادامه داد: این توافقنامه دور از انتظار جهانی بود، در روزهای اول بیانیه تهران قرار شد در ترکیه سوخت 20 درصد مبادله شود، این در حالی است که آمریکایی ها این قطعنامه را با شتابزدگی و رایزنی های زیاد به صورت ناقص و بدون اجماع علیه ایران به امضا رسانند.

آقازاده با بیان این‌که این قطنامه بدون تفکر و تنها از روی امیال سلطه جویانه صورت گرفته، گفت: در این میان از کشوری مانند روسیه انتظار نمی رفت که با چنین قطنامه ای هماهنگ شود.

وی افزود: ما از روسیه انتظار داشتیم یا با این تحریم مخالفت کند یا آن‌را به تاخیر بیندازد و موافقت این امر نشان از آن دارد که به کشوری مانند روسیه نمی توان اعتماد کرد، زیرا این کشور به دنبال منافع نامشروع خود بوده و جزو کشورهای منفعل و ضعیف در عرصه دیپلماسی ظاهر شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی کشور چین را با توجه به تقابل و ایستادگی در مقابل امریکا جزو کشورهایی دانست که بنا دارد اصالت خود را ضعیف کرده و خود را موافق نشان دهد.

وی با اشاره به این‌که تاکنون چندین قطعنامه این چنینی وجود داشته و چون فاقد مشروعیت و جلب و جذب افکار عمومی جهانی بوده با شکست مواجه شده است، گفت: کشورهایی که بهره برداری از تکنولوژی هسته ای را منع می کنند، افکاری جز منافع و مطامع خود ندارند و این امر قابل قبول نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet