خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/23 09:03:00
سرویس سیاسی
حزب لیبرال در انتخابات پارلمانی پیروز شد

نگرانی و نارضایتی مسلمانان از ائتلاف دولتی هلند

**پیروزی حزب لیبرال در انتخابات پارلمانی هلند موجب نگرانی و نارضایتی مسلمانان این کشور و مسلمانان اروپایی شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رادیو هلند، پیروزی حزبی در پارلمان هلند که چند سال پیش یکی از اعضای آن به اسلام توهین کرده بود سبب نگرانی و نارضایتی مسلمانان هلند و سایر مسلمانان شده است.

بر اساس این گزارش، نگرانی مسلمانان هنگامی زیاد شد که مارک روته رهبر حزب لیبرال هلند که در انتخابات اول شد، گفت قصد دارد با جیرت فیلدرز نماینده توهین‌کننده به اسلام ، در مورد تشکیل ائتلاف دولتی آینده گفت‌وگو کند.

رادیو هلند به نقل از روزنامه‌نگار اردنی، نضال منصور عضو مرکز حمایت و آزادی روزنامه‌نگاران امان  گزارش داد: نگرانی  زیادی در مورد پیشرفت احزاب راست‌گرا در غرب که قصد دارند مستقل‌تر شوند و  تلاش دارند  تا در جهت مخالف مسائلی مثل مسئله فلسطین قرار بگیرند، در جهان عرب وجود دارد.

منصور اضافه کرد:  جهان عرب همیشه آماده همکاری به شکل موازی با حزب راست‌گرای هلندی بوده است، اگر گام مثبتی بردارد کشورهای عربی نیز گام مثبتی به موازات آن برمی دارند و اگر گام منفی برداشته شد، گام منفی در مقابل آن برداشته می شود.

بر اساس این گزارش، یک تحلیلگر  مسائل سیاسی مغربی در هلند در مورد انتخابات پارلمانی این کشور، معتقد است: نتایج انتخابات هلند شبیه رای‌گیری در مورد ممنوعیت وجود مناره‌ها در سوئیس است.

همچنین محمد جمال کارشناس مباحث جامعه مدنی و فعال سیاسی سودانی مقیم هلند نیز گفت:  پیروزی فیلدرز در انتخابات تاثیرات منفی بر روابط هلند با جهان عرب و اسلام خواهد گذاشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet