خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/22 14:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افتخاری با تشریح دیدار فراکسیون زنان با ضرغامی؛

بر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در برنامه‌های تلویزیونی تاکیدشد

**عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: انعکاس دقیق اخبار مربوط به عملکرد و فعالیت‌های زنان مسلمان، متعهد و توانمند ایرانی در مجلس، دولت و تمام عرصه‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در دفع حملات دشمنان که می‌خواهند چهره نامناسبی از زن مسلمان ایران نشان دهند.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا درباره دیدار فراکسیون زنان با رییس سازمان صدا و سیما تصریح کرد: به خاطر ضرورتی که در جامعه احساس می‌شد فراکسیون زنان تصمیم گرفت با عزت‌الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما جلسه‌ای داشته باشد که بر محورهای مختلف نظیر عفاف و حجاب، تحکیم بنیان خانواده، انعکاس اخبار عملکرد زنان ایرانی، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش فرهنگ قرآن وعترت تاکید کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با ارزیابی مثبت از جلسه مذکور گفت: بحث عفاف و حجاب، جایگاه آن در صدا و سیما و نقش صدا و سیما در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب از مهم‌ترین محورهای این جلسه بود، ضمن این‌که فراکسیون زنان بر توجه ویژه به فرهنگ عفاف و حجاب در مجریان برنامه‌های تلویزیونی، بازیگران سریال‌ها، نشست‌ها و به طور کلی برنامه‌هایی که در صدا و سیما تهیه و پخش می‌شود، تاکید کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات هم‌چنین خاطرنشان کرد: تبیین موضوع و ابعاد مختلف عفاف و حجاب در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقررشد تهیه و تدوین برنامه‌های کارشناسی برای فرهنگ عفاف و حجاب در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد، ضمن این‌که اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم و آنچه در شرح وظایف صدا و سیما در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است باید مورد توجه قرار گیرد.

افتخاری ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی با دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی که در طرح عفاف و حجاب مخاطب هستند و باید نقش آفرینی کنند نیز در این جلسه پیشنهاد شد.

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان افزود: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت از طریق صدا و سیما مقوله دیگری بود که فراکسیون در این جلسه بر آن تاکید کرد، ضمن این‌که برای گسترش فرهنگ قرآن یک پیشنهاد مطرح کردیم مبنی بر این‌که در کنار تمام خبرها همیشه پیوستی از اخبار دینی، قرآنی و عترت داشته باشیم.

وی ادامه داد: توجه به تحکیم بنیان خانواده در صدا و سیما و نقش سریال‌ها و گفته‌های کارشناسان در این مورد هم بسیار حائز اهمیت است، لذا در این جلسه تاکید شد باید به این مقوله نگاه اسلامی، دقیق و فراگیر داشت و از نگاه‌های مقطعی و استفاده از افراد غیر کارشناس در این موارد مخصوصا مسایل خانواده، عفاف و حجاب خودداری کرد.

به گفته افتخاری، اطلاع رسانی در مورد عملکرد خانم‌ها بویژه خانم‌هایی که مسئولیت‌های رده‌ بالای ممکلت را دارند از دیگر مواردی است که صدا و سیما باید در دستور کار خود قرار دهد، چراکه توانمندی‌های بسیار خوبی در بین این زنان وجود دارد که علاوه بر بحث زنان در مباحث مختلف دیگر هم فعالیت‌های بسیار خوبی انجام می‌دهند که انعکاس آنها در ایجاد خودباوری در جامعه زنان و دفع توطئه دشمنانی که می‌خواهند زن مسلمان محجبه ایرانی را زنی ناکارآمد نشان دهند، بسیار موثر است.

عضو فراکسیون زنان با تاکید بر این‌که رییس صدا و سیما هم بر مواردی که کمیسیون مطرح می‌کرد تاکید داشت، ادامه داد: جلسه مذکور بسیار خوب و پربرکت بود چون واقعا تمام آنچه که جز دغدغه‌ها و پیشنهادات ما بود کاملا مورد نظر و تاکید رییس سازمان صدا و سیما هم بود، لذا این نشست می‌تواند هم در تحکیم بنیان خانواده و هم دغدغه‌هایی که خانم‌ها و خانواده‌ها از طریق نمایندگان مطرح می‌کنند بسیار تاثیرگذار باشد.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: در این جلسه هم‌چنین بر استمرار این جلسات تاکید شد تا اگر خدمتی از فراکسیون زنان برمی‌آید برای صدا و سیما انجام دهد و هم صدا و سیما نقش مهم خود را از منظر دید خانم‌های جامعه ایفا کند، زمانی که ارتباطات مستمر باشد فراکسیون زنان می‌تواند مانند یک پل ارتباطی خواسته‌های مردم به خصوص جامعه زنان را به صدا و سیما منتقل کند.

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان در خاتمه خاطرنشان کرد: در این جلسه از برنامه‌های بسیار خوبی که این شب‌ها در تبیین چهره نفاق و معرفی چهره‌ واقعی دشمنان نظام که در قالب دوست می‌خواهند خودشان را به مردم تحمیل و به آنها آسیب برسانند بسیار تقدیر و تشکر و حمایت کردیم، ضمن این‌که فراکسیون درخواست کرد این‌گونه برنامه‌ها که چهره نفاق را معرفی می‌کند در زمان‌ها و مناسبت‌های مختلف تکرار شود تا مردم بدانند دشمن کجا و در چه لباسی است که با هوشیاری فرزندان و خانواده‌های خود را حفظ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet