هدر موبایل
1389/03/22 10:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
باهنر:

دولت نباید به دنبال توسعه‌ بی‌انضباطی باشد

**نایب رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم بهترین راه‌ حل برخی اختلافات بین دولت و مجلس را « تعامل، گفت‌وگو و جلوگیری از بروز این اختلافات به عرصه رسانه‌ای» عنوان کرد.

محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:  من معتقدم همه ما باید به اصول مقبول و نوشته شده قانون اساسی و قوانین موضوع پایبند باشیم تا بتوانیم محور را رعایت قانون قرار دهیم.

وی افزود: هما‌ن‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، قانونگذار باید وضعیت اجرا را رعایت کند،که دولت در میدان اجرا دستش باز باشد، از سویی دیگر دولت نیز باید از نظر ارادی، مصمم به اجرای قانون باشد و درعمل هم این را کنترل کند تا خدای ناکرده تخلفی از اجرای قانون به وجود نیاید.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم‌چنین تاکید کرد: تعامل و گفت‌وگوی بیشتر بین نمایندگان دولت و مجلس، بهترین راه‌حل اختلافات موجود است.

باهنر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس، مبنی بر این که، نباید در دولت انگیزه نافرمانی از مجلس و در مجلس انگیزه معطل کردن دولت وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد:  اینها به اصطلاح، واژه‌ها یا اراده‌هایی است که هرکس با رجوع به وجدان خود می‌تواند آن را تشخیص بدهد. گاهی اوقات نیت‌ها در بیرون قابل احصاء نیست، لذا توصیه‌ها در این زمینه بسیار می‌تواند موثر باشد.

نماینده مردم تهران در خانه ملت گفت: طبق رهنمود ایشان، نمایندگان در زمان قانون‌گذاری باید با دقت قوانینی وضع کنند که مانع از رفتار اجرایی دولت نشود. دولت نیز اگر تقاضای اصلاح قانونی را می‌کند، نباید به دنبال توسعه‌ بی‌انضباطی باشد، بلکه باید به دنبال انضباط بیشتر و کار بهتر باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet