هدر اصلی
1389/03/23 09:29:00
سرویس صحن
مجلس شرایط رسیدگی به تصادف‌های رانندگی را مشخص کرد

در تصادفات ناشی از نقص وسیله نقلیه، متصدیان مسئول هستند

**با تصویب مجلس شورای اسلامی در صورتی که نقص وسیله نقلیه موثر در علت تصادفات باشد، حسب مورد متصدیان ذی ربط مسئول خسارات وارد بوده و با آنان برابر قانون رفتار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه در ادامه رسیدگی به لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه، مصوب کردند: در صورتی که نقص وسیله نقلیه موثر در علت تصادفات باشد، حسب مورد متصدیان ذی ربط مسئول خسارات وارد بوده و با آنان برابر قانون رفتار خواهد شد.

نمایندگان همچنین مقرر کردند که در تصادفات رانندگی که فقط منجر به خسارات مالی می شود رانندگان مکلفند در صورت قابل انتقال بودن وسایل نقلیه، با امکانات موجود، محل استقرار چرخها را علامتگذاری نموده و بلافاصله وسایل نقلیه خود را به منظور رفع سد معبر به کنار راه منتقل و سپس عنداللزوم درخواست حضور کارشناس تصادفات نمایند.

براین اساس در صورت امتناع از اقدام فوق ماموران راهنمایی و رانندگی به نحو مقتضی اقدام می نمایند و چنانچه به علت وقوع تصادفات منجر به جرح یا فوت، جسد یا اجسام دیگری مانع عبور وسایل نقلیه یا اخلال در نظم شده باشد ماموران انتظامی مکلفند با علامتگذاری محل استقرار جسد و اجسام، آنها را از مسیرهای حرکت خارج و تا انجام تشریفات قانونی توسط مقامات مسوول صحنه تصادف را حفظ نمایند.

با تصویب مجلس مراکز فوریتهای پزشکی و جمعیت هلال احمر و سایر دستگاههای ذی ربط موظفند طبق درخواست ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی نسبت به انتقال مجروحان و جسد حسب مورد به مراکز درمانی و پزشکی قانونی اقدام نمایند.

همچنین کارشناسان تصادف راهنمایی و رانندگی رسیدگی کننده به تصادفات مکلفند پس از پایان رسیدگی و انجام تشریفات قانونی با بهره گیری از امکانات در اختیار خود یا سایر سازمانها و نهادها نسبت به مدیریت، پاکسازی و برقراری ایمنی عبور و مرور در محل وقوع تصادف اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet