شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/23 09:41:00
سرویس صحن
با تصویب مجلس

درآمدهای ناشی از پارک‌های حاشیه‌ای صرف احداث پارکینگ می‌شود

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرداری‌های هر شهر را موظف کردند درآمدهای ناشی از پارک‌های حاشیه‌ای را برای احداث پارکینگ در همان شهر هزینه کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه و در ادامه بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه، با رای مجلس مقرر شد، در شبکه معابر شهری پرترافیک که برابر مقررات راهنمایی و رانندگی ممنوعیت توقف وجود ندارد با تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، شهرداری ها می توانند برای مدیریت پارکهای مجاز حاشیه ای ابزارها و وسایل لازم از قبیل ایست سنج (پارکومتر) یا کارت پارک نصب و برای توقف بیش از نیم ساعت در محدوده زمانی 7 صبح تا 9 شب حق توقف مناسبی که میزان آن را شوراهای اسلامی شهرها تعیین می کنند بر طبق مقررات مربوط به اخذ عوارض دریافت نمایند. توقف بدون مجوز به منزله ارتکاب تخلف توقف ممنوع خواهد بود.

در این ارتباط نحوه مدیریت پارک های حاشیه ای و تعیین معابر پرترافیک، شرایط و نحوه جذب و آموزش به کارگیری متصدیان مربوطه به موجب آئین نامه ای خواهد بود که توسط شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و با همکاری شورای عالی استانها تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

همچنین درآمد حاصل از این ماده جهت احداث توقفگاه (پارکینگ) در همان شهر توسط شهرداریها هزینه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet