هدر موبایل
1389/03/21 13:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

هیچ ملتی مانند ایران تا این حد نسبت به تعیین آینده خود حساس نیستند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حضور گسترده مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را حماسه ای بزرگ توصیف کرد و توطئه دشمنان را اثبات کننده این حماسه دانست.

بیژن نوباوه در گفتگو با ایرنا، 22 خرداد را حماسه حضور خواند و گفت: ملت ایران، مردمی آگاه هستند و با حضور حماسی در صحنه انتخابات، به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی برنده آن در هر شرایطی هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: حضور با مشارکت بیش از 80 درصدی در دنیا کم سابقه و شاید بی سابقه باشد و این نشان دهنده این است که ما مردمی آگاه، باطراوت و زنده داریم که نسبت به آینده خود حساس هستند.

نوباوه، حماسه 22 خرداد را دستاورد انقلاب اسلامی دانست و در مقایسه با کشورهای منطقه همچون حاشیه جنوب خلیج فارس و کشورهای آسیای میانه گفت: هیچ ملتی مانند ایران تا این حد نسبت به تعیین آینده خود حساس نیستند و این نتیجه خودباوری بالای مردم است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اتفاقات پس از انتخابات و نوع توطئه های دشمنان که برای کشورمان طرحی شده بود، اضافه کرد: اتفاقات رخ داده به دلیل حساسیت این انتخابات در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب اسلامی بود و به هر میزان که توطئه علیه نظام بزرگتر بود نشان از اهمیت بالای آن داشت.

وی با بیان اینکه اگر موضوعی برای کسی اهمیت نداشته باشد حاضر به هزینه کردن برای آن نیست، تصریح کرد: هزینه ای که علیه انقلاب اسلامی و انتخابات صورت گرفت نشان دهنده این اهمیت بود که حضور مردم این اهمیت را صدچندان کرد و ما به پیروزی واقعی دست یافتیم.

نوباوه اضافه کرد: اگر بخواهیم به این مساله از بیرون و از منظر کشورهای اروپا و آمریکا بنگریم، مردم ایران به عنوان مردمی کاملا آگاه و پرطراوت شناخته شده هستند، موضوعی که این کشورها سالها برای آن برنامه ریزی کرده اند تا این طراوت در لایه های مختلف اجتماعی بروز کند که البته موفق نیز نبوده اند.

وی با اشاره به اینکه در بهترین انتخابات اروپا مشارکت به بیش از 40 درصد نمی رسد، گفت: این موضوعی است که اهمیت دارد و ما باید بیشتر بر آن متمرکز شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet