شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/21 10:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون امنیت ملی:

صدور قطعنامه برای شکستن فضای نفرت جهانی علیه رژیم‌صهیونیستی است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تعجیل آمریکا در صدور قطعنامه تحریم شکستن فضای نفرت جهانی علیه رژیم صهیونیستی بعد از حمله به کاروان آزادی است.

علاء‌الدین بروجردی ‌در حاشیه سفر به کرمان در گفت‌وگو با فارس در کرمان با اشاره به اینکه قطعنامه جدید علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای امنیت حرکتی سیاسی است، اظهار داشت: آمریکایی‌ها به چند دلیل با اعمال فشار خواستار صدور قطعنامه شدند، اول اینکه از رفع معضل مهمی توسط سه کشور ایران، برزیل و ترکیه در قالب بیانیه مشترکی خارج از چارچوب اعضای دائم شورای امنیت ناراحت بودند.

بروجردی افزود: به این دلیل از ابتدای تصویب بیانیه تهران، آمریکایی‌ها شروع به سنگ‌اندازی کردند و اجازه ندادند این کار مسیر طبیعی خود را طی کند.

وی تصریح کرد: تعجیل آمریکا در صدور قطعنامه تحریم، با وجود اینکه نتوانست اجماع کامل ایجاد کند، این بود که آمریکایی‌ها قصد داشتند، فضای جهانی علیه رژیم صهیونیستی بعد از حمله به کاروان آزادی که فضایی بسیار تلخ، سنگین و نفرت جهانی را در پی داشت بشکنند.

بروجردی خاطرنشان کرد: آمریکا با انفجار بمب تبلیغاتی قطعنامه تحریم ایران تلاش کرد که خبر اول رسانه‌های جهان را به موضوع قطعنامه بکشاند تا بلکه حمله به کاروان آزادی فراموش شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این قطعنامه از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران غیرحقوقی، غیرقابل قبول و سیاسی است و مانند سایر قطعنامه‌های قبل نیز جمهوری اسلامی هیچگونه تعهدی نسبت به اجرای آن ندارد.

بروجردی اظهار داشت: آمریکایی‌ها قبلا نیز اعلام کرده بودند که آماده‌ هستند تا علیه ایران قطعنامه صادر نکنند و به ما امکانات بدهند.

وی افزود: آن‌ها از ایران می‌خواهند، در برابر ظلم به فلسطین سکوت کند و غنی‌سازی اورانیوم را نداشته باشد.

بروجردی تصریح کرد: آمریکا در قبال ارائه امکانات به ایران، می‌خواهد ما از مسئله آرمانی جهان اسلام، دفاع از ملت‌های مظلوم و در حقیقت قانون اساسی دست برداریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز با وجود فشارها و تحریم‌ها، منحنی اقتدار نظام جمهوری اسلامی همچنان سیر صعودی دارد و منافع ملی ما حکم می‌کند که این راه را ادامه دهیم.

بروجردی گفت: نمایندگان مجلس اقدامات لازم را برای پاسخ دادن به آمریکایی‌ها انجام می‌دهند و در حال حاضر نیز در حال بررسی طرحی در مورد تجدید نظر در همکاری با آژانس هستیم.

بروجردی با اشاره به قطعنامه شورای امنیت خاطرنشان کرد: قطعا این قطعنامه سیاسی و غیرقانونی است،‌ آمریکایی‌ها بعد از اینکه جمهوری اسلامی با ابتکار ریاست جمهوری ایران اجلاس تهران را با دعوت از سران دو کشور ترکیه و برزیل تشکیل داد و بیانیه تهران را به عنوان راه حل مشکل تامین سوخت راکتور تهران ارائه کردند، این حرکت را پیگیری کردند.

وی تصریح کرد: در بیانیه تهران تسریع شد و این بیانیه به صورت همه‌جانبه مورد استقبال بسیاری از کشورهای دنیا قرار گرفت، آمریکا و به تبع، اعضای دائم شورای امنیت از اینکه یک معضل در خارج از این چارچوب در دنیا رفع شود، خرسند نبودند و به این دلیل نیز ما شاهد شتاب آمریکا در عدم اجرای بیانیه تهران بودیم.

بروجردی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه روح حاکم بر بیانیه تهران مفاد پیشنهادی گروه وین بود، بنابراین این مخالفت، مخالفت با پیشنهاد خود آمریکایی‌ها است و آمریکا نشان داد در واقع به دنبال راه حل نیست، بلکه به دنبال این است که از مسئله هسته‌ای ایران به عنوان یک اهرم فشار استفاده کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شتاب حاکم بر جهان امروز بعد از حمله صهیونیست‌ها به کاروان آزادی فضای بسیار منفی و سنگینی علیه رژیم صهیونیستی بود، برای اینکه وضع را بشکند و یک خبر جدید و مهمی در دنیا مطرح شود، این قطعنامه را در شورای امنیت تصویب کردند.

وی اظهار داشت: همانند قطعنامه‌های قبلی از دید جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه سیاسی، غیرقابل قبول و مردود است و به این دلیل نیز مجلس تصمیم دارد که اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد و هفته آینده در این زمینه اقدام می‌کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet