شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/21 10:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی:

همکاری خود را با آژانس ‌هسته‌ای کاهش می‌دهیم‌

**نایب رئیس مجلس گفت: ایران با توجه به نادیده گرفته شدن حقوق ملتش تا چند روز آینده با تصویب مجلس سطح همکاری خود با آژانس ‌هسته‌ای را کاهش می‌دهد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسین ابوترابی‌فرد ‌در نخستین یادواره شهدای روحانی آبادان در محل سینمای نفت این شهر در سخنانی با اشاره به برنامه جدی مجلس برای موظف کردن دولت برای کاهش هرچه سریع‌تر همکاری خود با آژانس هسته‌ای اظهار داشت: ایران تاکنون تمام تلاش خود را برای احقاق حق خود و تامین انتظارات جهانی به کار برد اما متاسفانه پاسخ خوبی از سوی آژانس مشاهده نکرد.

 

*کاهش همکاری با آژانس

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی عملاً بحث کاهش سطح همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و به طور جدی این بحث را پیگیری می‌کنیم.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: از دولت نیز به طور مصمم درخواست می‌کنیم که برای تأمین اورانیوم مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران با شتاب هرچه بیشتر کار را به سرانجام برساند و این مسیر را با اقتدار تداوم بخشد.

وی با اشاره به تلاش غرب جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: یکی از آخرین توطئه‌ها، جریان فتنه‌ای بود که خلق کردند که با خیال و اندیشه‌های خام خود در فکر خلق فتنه‌ای در متن صفوف ملت بودند که ملت ایران با تدبیر خود حماسه بی‌بدیل را در 22 بهمن 88 که نشان از همبستگی و پیوند ناگسستنی با مقام معظم رهبری بود را آفریدند و به آنها تودهنی خوبی زدند.

ابوترابی‌فرد در ادامه تصریح کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی نه تنها مرزهای ایران اسلامی را در سایه خون‌های مقدس شهدای خود از بالاترین سطح امنیت برخوردار کرده بلکه مرزهای لبنان مقاوم هم در سایه ظهور اسلام به یک قدرت بی‌بدیل تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات احمقانه غرب و در رأس آن آمریکا، حمایت از رژیم غاصب صهیونیستی است که در اقدامی جنون‌آمیز و ناشی از سرخوردگی به کاروان آزادی حمله کرد و مردم بی‌سلاح از ملل مختلف را مورد تعرض جدی قرار داد.

 

*آمریکا دیگر نمی‌تواند منافع ایران در خاورمیانه را به خطر اندازد

وی خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: باید بگویم دیگر آمریکا با هیچ‌یک از نیروهای خود و حتی با حضور سربازان و متحدانش نمی‌تواند در خاورمیانه منافع این ملت را به خطر بیندازد و این خود یک تحول استثنایی است.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: همان ایرانی که صدام می‌خواست طی یک هفته آن را فتح کند امروز آمریکا مرعوب اقتدارش است.

وی گفت: مهار توانایی نظامی آمریکا توسط کشوری که 30 سال بیشتر از تولدش نمی‌گذرد، هشداری است به جهان که قدرتی جدید در جهان متولد شده و دنیای غرب این امر را درک کرده که راهی جز قبول این واقعیت در پیش‌رو ندارد.

وی در ادامه سخنان خود به نقش شهادت و جهاد در اسلام پرداخت و گفت: نقش دانش علم و بصیرت در حیات فردی و اجتماعی انسان برکسی پوشیده نیست و از نگاه قرآن کریم، انبیا برای فراهم آوردن بستر رشد علمی انسان راه را برای حرکت بشر بر اساس رهنمود علم و معرفت هموار می‌کنند.

ابوترابی ادامه داد: انبیاء از آن منظر شایستگی امامت و رهبری جامعه بشری را بر عهده دارند که بهترین قله‌های علم و معرفت را طی کرده‌اند و تمام زوایای دانش را به کف آورده‌اند و در ملکوت فردی و اجتماعی خویش ذره‌ای از معرفت فاصله نگرفته‌اند.

وی اضافه کرد: لذا خدای سبحان آنان را اسوه و مقتدای ما قرار داد تا معرفت اسوه ما باشد و حقایق دانش و علم در برابر دیدگان ما تجسم یابد.

 

*پیشگامان عرصه علم

وی اظهار داشت: این پیشگامان عرصه علم کسانی را برای دستگیری از خلق فراروی ما قرار دادند و به جامعه بشری معرفی کردند که در فهم دین و تحصیل علم و معرفت و آراستگی به آموزه‌های قرآن گوی سبقت را از دیگران ربودند.

نایب رئیس مجلس افزود: پیامبران صاحبان قدرت و ثروت را وارثان خود نکردند بلکه صاحبان علم را به امامت جامعه بشری منصوب کردند.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: اگر امامت برآمده از معرفت و ایمان امام ارحل در فضای آسمان ایران اسلامی تجلی نمی‌یافت انقلابی به ثمر نمی‌نشست و اگر بعد از عروج ملکوتی بنیانگذار عظیم‌الشأن انقلاب رهبری نظام جمهوری اسلامی در کف فقاهت عدالت شجاعت و تدبیر برآمده از ایمان و معرفت که امروز در وجود روحانی رهبر است، شکل نمی‌گرفت قطعاً ما در جایگاه کنونی قرار نداشتیم.

وی گفت: اگر امروز دنیای استکبار مقهور نظام اسلامی شده است ثمره حضور این رهبری است.

وی در ادامه سخنان خود به جایگاه رفیع شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: این علما طلاب جوان شهدای والامقام ستارگان خونین آسمان آبادان در این مسیر نورانی هستند که همواره شما با گرامیداشت یاد این اسطوره‌ها از فقاهت علم و ایثار برآمده از آنان تجلیل می‌کنید.

وی افزود: امیدوارم علما و روحانیون با کسب معارف ناب اسلام و تهذیب نفس و اصلاح اندیشه و عمل همیشه پیشگامان این راه باشند و مسیر را برای هدایت و حرکت ملت عزیز هموار و مسطح کنند.

 

*رشادت‌های آیت‌الله جمی، دهدشتی و طرفی

ابوترابی با یاد از رشادت‌های آیت‌الله جمی، دهدشتی و طرفی گفت: علمایی که در عمل آموزه‌های دین را برابر دیدگان مردم تجسم بخشیدند و با فهم صحیح از اینکه حوزه‌های دینی پشتیبان جهادند در کوره مبارزه با بیگانه کلنگ حوزه علمیه را زدند تا از افتخار جانبازی در کنار افتخار علم و فقاهت بهره‌مند باشند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به نگاه ویژه مسئولان به خطه خوزستان اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی بر این حقیقت باور دارند که این خطه باید در تمام عرصه‌ها چون نگینی در مرزهای ایران اسلامی بدرخشد و امیدوارم که با همیاری و پیگیری مسئولان این شهرستان گفته‌های امام جمعه شریف این خطه را تحقق بخشیم.

وی گفت: باید این موضوع را مدنظر داشت که قبل از انقلاب، دشمن هر موقع که اراده می‌کرد، می‌توانست به این مرز و بوم حمله کرده و جان و مال و شرف مردم‌مان را مورد تعرض و تهدید قرار دهد فقط یک اشاره کافی بود که مزدوران خودفروخته کشور ثروت ملی و حیثیت و فرهنگ ما را در اختیار بیگانگان قرار دهند اما امروز شرایط تغییر کرده است و هیچ احدی دیگر جرأت تعدی به ایران اسلامی را ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet