هدر موبایل
1389/03/23 10:27:00
سرویس صحن
مجلس تصویب کرد

تعیین جریمه‌های نقدی تخلفات رانندگی متناسب با تورم

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی میزان جریمه های نقدی مقرر در قانون رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه را متناسب با کاهش یا افزایش تورم تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه و در ادامه بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و اخذ جریمه های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه، مصوب کردند که میزان جریمه های نقدی مقرر در مواد این قانون متناسب با افزایش یا کاهش تورم هر سه سال یک بار بنا به پیشنهاد نیروی انتظامی و تایید وزارتخانه های دادگستری، کشور و راه و ترابری و تصویب هیات وزیران قابل تعدیل است.

همچنین ماده 24 که در آن محل واریز وجوه حاصل از جرائم تخلفات رانندگی در سراسر کشور را تعیین می کرد بنا به تقاضای کمیسیون این ماده مراعا گذاشته شد.

براساس این گزارش برای متخلفان از مقررات مربوط به سامانه های حمل و نقل ریلی شهری و حومه اعم از رانندگان، مسافران و متصدیان کنترل و هدایت و نظایر آن به وسیله ماموران نیروی انتظامی که آموزش لازم را دیده و برای تشخیص تخلفات مربوط به این نوع حمل و نقل تعیین شده باشند قبض جریمه صادر می گردد. نحوه اجرا این ماده و وظایف و اختیارات ماموران مذکور طبق آئین نامه ای که به پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیات وزیران می ؤسد تعیین خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet