خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/03/21 12:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی:

صدور قطعنامه ها تاثیری در روند کار و عدم پیشرفت ایران ندارد

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها در خصوص واکنش‌های مجلس به صدور قطعنامه جدید تحریم ایران، گفت: ما راه خود را می‌رویم و علیرغم اینکه تا به حال چندین قطعنامه غیر قانونی علیه ایران صادر شده؛ تأثیری در روند کاری و پیشرفت ما نداشته است.

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی و دشت مغان و عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با فارس، با اشاره به صدور قطعنامه جدید تحریم ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل، اظهار داشت: زمانی که آمریکا و کشورهای همراه وی متوجه شدند که ایران ابتکار عمل را با امضای بیانیه تهران به دست گرفته است با این عجله از خود این واکنش را نشان دادند.

وی افزود: ما نمایندگان مجلس قطعا عکس‌العمل تندی نسبت به این قطعنامه نشان خواهیم داد.

به گفته این عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها، نمایندگان ملت در این راستا در حال آماده‌کردن طرحی دو فوریتی در خصوص کاهش ارتباط با آژانس انرژی اتمی و تجدیدنظر در روابط گذشته خود با این آژانس هستند.

اسماعیلی ادامه داد: همچنین یک سری برنامه‌ها برای تجدیدنظر در روابط ایران با کشورهای روسیه و چین در دستور کار است.

وی افزود: از آنجا که ما به کشور روسیه بی‌اعتماد هستیم لذا آنها نباید کاری کنند که این بی‌اعتمادی عمیق‌تر شود چرا که دیگر این موضوع قابل برگشت نیست.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه ما از حق طبیعی خود قدمی عقب‌نشینی نخواهیم کرد، گفت: ایران همواره راهی را که باعث عزت ملت و نظام شود را ادامه می‌دهد تا به نتیجه مطلوب برسد.

این نماینده مجلس در ادامه گفت‌و‌گوی خود با فارس در خصوص وضعیت بیانیه تهران با وجود صدور قطعنامه شورای امنیت، یادآور شد: ما راه خود را می‌رویم و علیرغم اینکه تا به حال چندین قطعنامه علیه ایران صادر شده؛ تأثیری در روند کاری و عدم پیشرفت ما نداشته است.

وی افزود: قطعا صدور این قطعنامه‌ها محدودیت‌هایی برای ما ایجاد می‌کند ولی ما همچنان راه خود را ادامه می‌دهیم.

به گفته اسماعیلی ما با بسیاری از کشورهای دنیا ارتباط داریم و صدور این قطعنامه‌ها و ایجاد تحریم‌ها تأثیری در روند کاری ما نخواهد داشت و تنها می‌تواند باعث ضررهایی به خودشان ‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet