انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/21 15:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارعی:

صدور قطعنامه جدید نوعی شکست دیپلماسی برای غرب است

**نماینده تهران در مجلس با اشاره به قطعنامه جدید شورای امنیت در تحریم ایران، گفت: صدور این قطعنامه نوعی شکست دیپلماسی برای آمریکا و غرب محسوب می‌شود و ناشی از تلاش‌های دولت‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه بود.

علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی که در واکنش به قطعنامه جدید تحریم شورای امنیت علیه ایران با فارس، گفت‌وگو می‌کرد، این قطعنامه را کم ارزش و بی‌اهمیت دانست و اظهار داشت: این قطعنامه ناشی از تلاش‌های دولت‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه بود.

وی افزود: این دولت‌ها تلاش می‌کردند تا همه اعضای شورای امنیت را برای دادن رای مثبت به این قطعنامه متقاعد کنند اما اجماع موردنظر آنها حاصل نشد.

زارعی در ادامه گفت: از آنجایی که کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بشدت کشورهای دیگر را تحت فشار قرار داده‌اند، بنابراین قطعنامه جدید تحریم اعتبار ندارد. این قطعنامه به دلیل حاصل نشدن اجماع موردنظر کشورهای غربی، نوعی شکست دیپلماسی برای آمریکا و غرب به حساب می‌آید.

این نماینده مجلس در عین حال صدور این قطعنامه را منجر به شفاف‌شدن مواضع برخی دولت‌‌ها دانست و یادآور شد: البته انتظار از چین و روسیه این بود که با این قطعنامه موافقت نکنند. رفتاری که از این کشورها در رأی مثبت به این قطعنامه نشان داده شد، نشانگر غیرقابل اعتماد بودن این دولت‌ها است درحالی که روسیه و چین می‌توانستند به این قطعنامه رای ممتنع دهند. اما آرای کشورهای مختلف به قطعنامه مذکور ما را بیشتر آگاه به این می‌کند که در تداوم مواضع سیاسی کشورمان روی ملت‌هایی تکیه کنیم که دارای استقلال حقیقی سیاسی در صحنه بین‌المللی هستند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس بر همین اساس متذکر شد: آمریکایی‌ها با این قطعنامه به دنبال فضاسازی علیه ایران هستند تا افکار عمومی جهان به سمت ایران هدایت شود تا از این طریق بتوانند رژیم غاصب صهیونیستی را از فصاحتی که در حمله به کاروان آزادی به بار آورده است، نجات دهند.

زارعی در خاتمه به بیانیه تهران اشاره و اعلام کرد: بیانیه تهران تا حدودی توانست مکر و حیله آمریکایی‌ها را برملا کند. صدور قطعنامه جدید تحریم علیه ایران در شورای امنیت منجر به تقویت مواضع جمهوری اسلامی ایران و شفاف‌ شدن سیاست‌های مکارانه آمریکا شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet