شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/21 17:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیغش:

دنیا پس از امضای بیانیه تهران به حقانیت ایران پی برد

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه شورای امنیت در حالی قطعنامه علیه ایران صادر می‌کند که جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی را نادیده می‌گیرد، گفت: مردم دنیا پس از امضای بیانیه تهران به حقانیت ایران پی بردند.

محمود احمدی بی‌غش نماینده مردم شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در واکنش به قطعنامه جدید تحریم علیه ایران که چهارشنبه شب در شورای امنیت سازمان ملل صادر شد، با فارس، گفت و گو می‌کرد،‌اظهار داشت این قطعنامه نه از سوی اعضای شورای امنیت بلکه از طرف وزارت امور خارجه آمریکا نوشته و روی میز این شورا به رای گذاشته شده است.

وی افزود: بنابراین صدور این قطعنامه تنها خواسته آمریکا بوده و کشورهایی هم که به این قطعنامه رای مثبت دادند بر اساس ملاحظات و منافع شخصی بوده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه این قطعنامه برای ما هیچ ارزشی ندارد، توضیح داد اگر آمریکا این دشمن جمهوری اسلامی ایران، برای صدور قطعنامه علیه کشورمان تلاش نکند، جای سؤال است. این موضوعی طبیعی است که آمریکا علیه ایران تلاش کند تا قطعنامه تحریم صادر شود چرا که این کشور دشمن ما است.

وی با تاکید اینکه آمریکا مشوق برزیل و ترکیه بود برای اینکه ایران بیانیه تبادل سوخت را امضا کند تصریح کرد: دولت آمریکا تصور می‌کرد ایران، بیانیه تبادل سوخت را امضا نمی‌کند، اما ایران برای برقراری تعامل، از بین رفتن تنش و حل مشکلات از راه صلح و دوستی بیانیه تهران را به خواست کشورهای اروپایی و آمریکا امضا کرد اما این کشورها با بداخلاقی و عهد شکنی، بیانیه تهران را نادیده گرفتند.

بی غش بر همین اساس با ذکر این نکته که قطعنامه جدید تحریم علیه ایران، برای جمهوری اسلامی الزامی ندارد اعلام کرد ایران در چارچوب مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی و NPT به خواسته مردم خود عمل کرد و غنی سازی را نیز از این پس ادامه خواهد داد.

به گفته وی شورای امنیت در حالی قطعنامه علیه ایران صادر می‌کند که این کشور جنایات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی را نادیده می‌گیرد.

نماینده مردم شازند در خانه ملت با بیان اینکه ملت ایران از 23 آبان 58 تاکنون در تحریم آمریکا بوده است گفت: مردم دنیا پس از امضای بیانیه تهران به حقانیت ایران پی بردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet