شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/21 14:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

تنگه هرمز وخلیج فارس میدان مانور ایران است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قطعنامه جدید علیه ایران تاکید کرد: آنها بدانند که تنگه هرمز و خلیج فارس میدان مانور ماست، اگر کسانی قصد وارد آوردن زیان و صدمه ای به ما را داشته باشند در اقدام متقابل به شدت به آنها زیان می رسانیم.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهر در واکنش به تصویب قطعنامه جدید شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: این قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت در حالی به تصویب رسید که دو کشور ترکیه و برزیل در بیانیه تهران نقش آفرینی فعالی داشتند و این می توانست روند تقابل را به تعامل تبدیل کند.

وی ادامه داد: متاسفانه گوش شنوایی نبود و آمریکا و لابی صهیونیستی با تمام توان و فتنه گری و خلق و خوی استکباریشان  قطعنامه جدید را تصویب کردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد قطعنامه جدید علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: آنچه در این قطعنامه تصویب شده بخش عمده ای از آن به مفاد 3 قطعنامه قبلی بر می گردد و تقریبا شبیه گذشته است.

نماینده بیرجند تاکید کرد این تحریم ها در روابط با کشورهای مختلف دنیا با ایران اثری ندارد چرا که این کشورها شرایطتشان به گونه ای اقتضا می کند که باید با جمهوری اسلامی ایران همکاری و رابطه داشته باشند.

وی به بازرسی از کشتی های جمهوری اسلامی ایران که در یکی از مفاد قطعنامه جدید گنجانده شده است اشاره کرد و گفت: این بند علاوه بر مفاد قطعنامه های قبلی به قطعنامه جدید اضافه شده است.

ابراهیمی تاکید کرد: چنانچه حتی یک کشتی از کشتی های جمهوری اسلامی مورد بازرسی قرار گرفت قطعا ما اقدام خواهیم کرد و در عوض این اقدام آنها به جای یک کشتی چندین کشتی آنها را مورد بازرسی قرار می دهیم چرا که نیاز آنها بیشتر از نیاز ماست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تنگه هرمز و خلیج فارس میدان مانور ما در این خصوص خواهد بود و هرکس که قصد وارد آوردن زیان و صدمه ای به ما را داشته باشد در اقدام متقابل به شدت به آنها زیان می رسانیم.

نماینده بیرجند گفت: مسئولان کشوری، لشکری و سیاسی و امنیتی و مجلس هفته آینده مجلس با آغاز کار و تشکیل کمیسیون ها در جلساتی که تشکیل خواهد شد قطعا برای اتخاذ تصمیمات مقتضی در واکنش به تصویب این قطعنامه علیه ایران  حضور خواهند یافت و به جمع بندی لازم خواهیم رسید و بر اساس این جمع بندی ها اعلام موضع خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قطعا کشورهای مختلف دنیا درمقابل این قطعنامه ظالمانه علیه ایران واکنش نشان می دهند. همانطور که اردوغان نخست وزیر ترکیه خطاب به آمریکا و متحدانش گفت شما روزگویی ها در افغانستان و عراق را تجربه کرده اید و نتیجه ای از این کار عایدتان نشد.

وی افزود: آمریکایی ها بدانند که دوران زورگویی به پایان رسیده است.

این نماینده مجلس بر لزوم ایجاد تغییر و تحول اساسی در ساختار شورای امنیت اشاره و تاکید کرد: نکته اساسی این است که باید به دنبال تغییر ساختار شورای امنیت باشیم و غیر متعهدها و دیگر کشورها که شاهد زورگویی های آمریکا و چند قدرت دیگر در ترکیب این شورا هستند و می بینند که آنها صرفا به دنبال منافع خود هستند باید در جهت ایجاد تغییر و تحول در ترکیب این شورا اقدامات اساسی صورت دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درمورد کشورهایی نظیر اوگاندا، گابن و بوسنی و ... که به قطعنامه علیه ایران رای مثبت داده اند، گفت: در خصوص روابط با این کشورها باید به جمع بندی نهایی برسیم و در این جمع بندی ها مشخص خواهیم کرد که سطح روابط با این کشورها با توجه به مواضعشان در قبال ایران کاهش یا افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet