هدر موبایل
1389/03/21 16:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
باهنر:

تلاش جبهه پیروان پرهیز از افراط و حفظ وحدت اصولگرایان است

**قائم مقام دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جبهه پیروان خط امام و رهبری در سالهای گذشته تا به امروز تلاش خود را برای حفظ وحدت اصولگرایان و مقابله تشکیلاتی با ساختار شکنان به کار بسته است.

به گزارش مهر،  محمدرضا باهنر در مجمع عمومی جبهه پیروان خط امام و رهبری  که روز پنجشنبه برگزار شد ، به ارائه گزارشی از فعالیت های جبهه پیروان خط امام و رهبری پرداخت و اظهار داشت: جبهه پیروان خط امام و رهبری طی سه سال گذشته تمامی سعی خود را برای وحدت اصولگرایان پیرامون 4 عنصر اعتقاد و التزام عملی به احکام نورانی اسلام ناب محمدی، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران، پایبندی به نظریه ها و مبانی فکری حضرت امام (ره) خصوصا در چارچوب وصیتنامه سیاسی، الهی معظم له و اعتصام به محوریت نجات آفرین ولایت فقیه و ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به کار گرفته است.

وی ادامه داد: شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با همکاری هیئت اجرایی و 21 دفتر استانی با تشکیل 137 جلسه شورای مرکزی، 104 جلسه هیئت رئیسه، 111 جلسه واحد سیاسی و فعالیت دیگر واحدها در انجام وظایف مطرح در اساسنامه جبهه پرداخته است و در فعالیت های فراتشکیلاتی از جمله خانه احزاب، جبهه متحد اصولگرایی و ... حضوری موثر داشته است.

باهنر با اشاره به گزارشی از اجلاس های برگزار شده جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: در سال 88 دو اجلاس و در سال 89 یک اجلاس از مسئولان استانی جبهه برگزار شد و در این فاصله جلساتی با شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار نموده ایم. شورای مرکزی در سال 88 و به خصوص بعد از آغاز فتنه بزرگ توفیق داشت دیدارهایی با مراجع عالیقدر تقلید از جمله آیات عظام آقایان صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، سبحانی و نوری همدانی داشته باشد تا ضمن تشریح وضعیت حساس زمان از رهنمود بزرگواران استفاده نماید.

وی ادامه داد: جبهه پیروان خط امام و رهبری با صدور حدود 25 بیانیه به مناسبت های مختلف و ایام الله تلاش نمود که مخاطبین خود را در جراین مسائل ماوقع قرار داده و تذکرات لازم را به مقتضای زمان ارائه نماید.

قائم مقام دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به فعالیت های این جبهه در انتخابات هفتم مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جبهه یپروان خط امام و رهبری در انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی با تلاش بسیار زیاد در شکل دهی شورای هماهنگی نیروهای انقلاب گام های موثری برداشت و با اصل قرار دادن وحدت اصولگرایان تلاش نمود تا مجلس اصولگرا و پیرو مقام معظم رهبری شکل گیرد که بحمدالله بعد از انتخابات دوره دوم شوراهای اسلامی شهر و روستا که توفیقات خوبی نصیب امت حزب الله شده بود این موفقیت باعث دلگرمی اصولگرایان و به حاشیه رفتن گروه رادیکال و تندرو اصلاح طلبان بالاخص ساختار شکنان آنها شد.

وی تاکید کرد: پس از انتخابات شوراهای شهر و روستا، جبهه پیروان خط امام و رهبری در قالب شورای هماهنگی نیروهای انقلاب تلاش های زیادی را برای وحدت بین اصولگرایان به کار برد و امیدوار بود که پیروزی های گذشته باعث انسجام بیشتر در تصمیمات اصولگرایان گردد که علیرغم تلاش ها و از خودگذشتگی ها متاسفانه با خروج بعضی از اشخاص مشهور و موثر و بعضی از جریانات اصولگرا از هماهنگی نیروهای انقلاب متاسفانه در بین نامزدهای دوره نهم ریاست جمهوری اصولگرایان وحدتی ایجاد نشد.

باهنر ادامه داد: علیرغم عدم وحدت اصولگرایان، فضل بی انتهای الهی باعث شد که یکی از کاندیداهای اصولگرایان یعنی دکتر محمود احمدی نژاد دراین دوره موفق به کسب آراء بسیار خوب در مرحله دوم شده و مسئولیت اجرایی کشور بعهده گیرد.

قائم مقام دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با تشکیل جبهه متحد اصولگرایان و حضور بسیار پررنگ و موثر نمایندگان جبهه پیروان خط امام و رهبری در گروه به اصلاح 6+5 توفیقات بسیار خوبی رسید و در صورتی که بیش از صد نفر از نمایندگان منتخب ازنامزدهای جبهه پیروان خط امام و رهبری بودند و این مجلس با مجموع بیش از دویست نماینده اصولگرا شکل گرفت.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا وحدت قابل قبولی در بین اصولگرایان ایجاد شد اظهار داشت: اگر چه اختلاف بعضی از جریانهای داخل محدوده اصولگرایی باعث شد که در بعضی از شهرهای بزرگ اصلاح طلبان موفق شوند اما در تهران و بسیاری ازمراکز استانها و کلان شهرها اصولگرایان توفیق غیر قابل تردیدی بدست آوردند.

باهنر در خصوص انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری نیز تاکید کرد: در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری نیز با افت و خیزهای مانند گذشته آغاز شد و البته چبهه پیروان خط امام و رهبری با تشکیل اجلاس دبیران استانی و شورای مرکزی با لحاظ مجموع جهات و علیرغم داشتن انقتادهایی از عملکرد گذشته و پس از ملاقات هایی با ریاست جمهوری و طرح بعضی ازمسائل و انتقادات درتاریخ 4/2/88 حمایت رسمی خود را ازنامزدی احمدی نژاد اعلام نمود.

وی افزود: در حمایت از احمدی نژاد باتشکیل ستادهای فعال درتهران و استانها تلاش شد که وظیفه خود را در این زمینه انجام دهد در این راستا تقریبا اکثر قریب به اتفاق تشکل های عضو جبهه ستادهای تبلیغاتی متعددی در حمایت ازوی تشکیل دادند.

قائم مقام جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان داشت پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری جبهه پیروان خط امام و رهبری با آغاز طراحی فتنه بزرگ توسط بعضی از کاندیداهای شکست خورده و با حمایت های دشمنان قسم خورده انقلاب تلاش مضاعف را در جهت کنترل فتنه و برخورد با آن آغاز کرد که در این راستا ابتدا ملاقات هایی با بعضی از کاندیداهای شکست خورده انجام شد و با دبیران جامعتین، آیات عظام، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیگر شخصیت های موثر، مذاکرات متعددی صورت گرفت که دراین مذاکرات جبهه در سطوح شورای مرکزی، هیئت رئیسه، رئیس و حتی افرادی به عنوان نماینده جبهه اقدام نمود.

باهنر تاکید کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری همواره تلاش نموده در مسائل مهم کشور به صورت فعال و نه منفعلانه حضور داشته باشد و با رفتار خود فرهنگ تحزب با الگوی اسلامی را نهادینه نماید.

قائم مقام دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری کارکرد این جبهه را هیچ زمان به صورت حزب تمام ندانست و تاکید کرد: تشکل های عضو جبهه تلاش می نمایند که ضمن فعالیت های اختصاص تشکلاتی در مسائل مورد اتفاق و مشترک تلاش هماهنگی را داشته باشند و بر این اساس جبهه پیروان خط امام و رهبری تنها فعالیت های مشترک در مواضع هماهنگ اعضا جبهه را راهبردی می نماید و البته مواضع اختصاصی و فعالیت های خاص اعضا جبهه نباید با فعالیت های عمومی در تضاد باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری در سالهای اخیر نیز تمامی تلاش خود را برای حفظ وحدت اصولگرایان و مقابله تشکیلاتی با ساختار شکنان به کار بسته و با حفظ مواضع اعتدالی تلاش می کند از افراط و تفریط در اقدامات و بیانیه ها پرهیز نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet