هدر اصلی
1389/03/21 14:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی خواستار شد؛

جنبه اجرایی برنامه پنجم تقویت شود

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با تقدیر رهبر معظم انقلاب از مواضع بین المللی مجلس گفت: مجلس در زمینه مواضع سیاسی با دستگاه دیپلماسی هماهنگ بوده و آن را یاری کرده است.

حجت الاسلام اکرمی در گفتگو با مهر، با اشاره به دیدار  نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری گفت: ایشان در رابطه با تعامل مجلس و دولت توصیه های قابل تاملی داشتند زیرا هر دو در حقیقت یک کار را برای مردم انجام می دهند و لذا باید مجلس به وظیفه خود عمل کرده و در عین حال کار دولت را در اجرا تسهیل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: مجلس باید بداند که قانون مصوب با چه امکاناتی و در چه زمینه اجرایی عملیاتی می شود و از همین رو باید در تصویب قوانین سعی کند که ابزارها با قانون تصویب شده همخوانی داشته باشند.

وی با اشاره به بخش دیگری از توصیه های مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس گفت: ایشان بر بحث نظارت  مجلس بر خود نیز تاکید جدی داشته و توصیه کرده اند که نمایندگان به لحاظ حضور و غیاب و در رای دادن ها دقت بیشتری داشته باشند تا خدای ناکرده شاهد بروز تخلفاتی در این زمینه نباشیم.

اکرمی درباره برنامه پنجم توسعه نیز گفت: از آن جا که این برنامه با تاخیر به مجلس ارسال شده است باید در رابطه با جنبه های اجرایی آن دقت بیشتری صورت بگیرد و به نوعی مورد بررسی قرار گیرد که زمینه های اجرایی آن قوی تر شود.

وی در ادامه با اشاره به تقدیر مقام معظم رهبری از نمایندگان به خاطر مواضع بین المللی مجلس گفت: مجلس با وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی در تعامل خوبی بوده و از همین رو توانسته است که در مباحثی که پیش می آید با بیانیه ها و مصوبه های خود دستگاه دیپلماسی را یاری کند.

اکرمی افزود: مجلس هشتم همچنین از نظر اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین الملل همکاری جدی با دولت داشته وهمواره سعی کرده است که پایبندی به اصل نظام و اطاعت از رهبری را در عمل نشان دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet