شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/23 11:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون اصل نود:

راهکار اجرایی اعمال نظارت مجلس بر مجلس در قالب کمیسیون اصل نود انجام می‌شود

**یک عضو هیات رییسه‌ی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر لزوم تدوین ساز و کاری برای نظارت بر مجلس، گفت: این ساز و کار همان چیزی است که در کمیسیون اصل نود منظور شده، اما با تاکید ایشان باید فعال‌تر از گذشته عمل کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اصل نود قانون اساسی حکم می‌کند که کمیسیونی با همین نام در مجلس بر طرز کار سه قوه رسیدگی کند و این از ابتدا وجود داشته باشد.

وی افزود: ما در کمیسیون اصل نود وضعیت خودمان نمایندگان را هم پیگیری می‌کنیم، اما با تاکید مقام معظم رهبری این نظارت به سمتی خواهد رفت که این کار بطور جدی‌تر و عملیاتی‌تری انجام شود.

نماینده‌ی مردم ساوه در خانه‌ی ملت، تاکید کرد: راهکار اجرایی برای اعمال نظارت مجلس بر مجلس باید در قالب همین کمیسیون اصل نود انجام شود و سازمان یا تشکیلاتی قرار نیست ایجاد شود.

اسلامی خاطر نشان کرد:پس از ملاقات با مقام معظم رهبری و بعدازظهر همان روز ما در کمیسیون اصل نود ساز و کار نظارت را مورد بحث قرار دادیم و قرار شد راهکاری برای جدی‌تر شدن و عملیاتی‌تر شدن این نظارت ارایه شود؛ این طرح که به امضای برخی اعضای کمیسیون اصل نود هم رسیده ان‌شاءالله در مجلس ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet