خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/03/23 11:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضوهیات رییسه مجلس:

استمرار اندیشه‌های امام نیاز جامعه امروز است

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: استمرار اندیشه‌های امام خمینی(ره) نیاز جامعه امروز است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، حکومت اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه را محور مهم اندیشه‌های امام خمینی(ره) دانست و اظهار داشت: جامعیت حکومت اسلامی سبب گام برداشتن در جهت اصلاح امور مردم خواهد شد که در آن سازندگی،‌ تلاش، اصلاحات و خواسته مردم گنجانده می‌شود.

وی ولایت فقیه را سبب جلوگیری از حاکمیت استبداد عنوان کرد و افزود: امام(ره) هیچگاه با این مساله، برخورد سیاسی نکردند،‌ چرا که از ملزومات حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی، ولی‌فقیه عادل، مجتهد و آگاه به زمان است که سبب حفظ حکومت در برابر تهدیدات خواهد بود.

سبحانی‌نیا همچنین با اشاره به تاکید امام(ره) بر نقش مردم در مسیر مبارزه و دستیابی به اهداف گفت: از نظر ایشان، مردم محور اساسی و رقم زننده سرنوشت کشور بودند، همچنین تکیه بر مذهب و مبارزه برای رسیدن به اهداف دینی از جمله مسائل اساسی در اندیشه‌ و عمل امام خمینی(ره) است.

وی همچنین نفی سلطنت و نقد مشروطیت را از دیگر جنبه‎های مهم اندیشه امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: چنین نظام‌هایی نمی‌توانند در مسیر تحقق خواسته‌های مردم قدم بردارد.

وی استمرار اندیشه امام(ره) را همانند خونی دانست که سبب حرکت جامعه می‌شود و افزود: عملکرد خلف صالح امام خمینی(ره) تا امروز سبب تداوم اندیشه‌های ایشان بوده و تجربه‌ سال‌های بعد از انقلاب نیز نشان داده است که جریان سیاسی میان مردم دارای مقبولیت خواهد بود که به اندیشه‌های امام(ره) نزدیکتر باشد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایبندی مردم به اصول اسلامی افزود: مردم همواره حرکت‌هایی را که با عناوین مختلفی چون لیبرالیسم و روشنفکری قصد محو اندیشه امام(ره) داشته‌اند، کنار زده‌اند و جریانات پس از انتخابات نیز نمونه‌ای از آن است.

وی همچنین با اشاره به تلاش برخی در جهت کمرنگ کردن اندیشه‌های امام(ره) افزود: استمرار اندیشه‌های امام نیاز جامعه امروز و نظام اسلامی است که این امر همواره مورد تاکید رهبری، مردم و جریانات سیاسی معتقد به اندیشه‌های امام هم بوده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس با اشاره به نقش صدا و سیما گفت: صدا و سیما به عنوان یک رسانه تاثیرگذار، نقش مهمی در تداوم و حفظ اندیشه‌های بنیان‌گذار انقلاب دارد همانگونه که تا امروز توانسته است گام‌های مثبتی را در جهت صیانت از آرای امام داشته باشد.

وی با اشاره به نارضایتی برخی افراد و جریانات از عملکرد صدا و سیما اظهار داشت: طرح این مساله از سوی کسانی که امروز مدعی مساله‌ای به جز جمهوری اسلامی و انقلاب هستند، امری طبیعی است؛ چرا که مسلما رسانه ملی در چارچوب جمهوری اسلامی و تبیین اهداف نظام و انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد.

سبحانی‌نیا افزود: این افراد در هر صورت ناراضی خواهند بود، چرا که انتظار دارند صدا و سیما در اختیار آن‌ها باشد، اما برای رسیدن به این خواسته راهی جز اصلاح افکار و اندیشه‌های خود ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet