شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/23 11:13:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

طرح کاهش همکاری‌ها با آژانس به زودی نهایی می‌شود

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعات کاهش رابطه ایران با چین و روسیه در دستورکار این کمیسیون قرار ندارد.

"علاءالدین بروجردی" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال کاهش رابطه ایران با چین و روسیه در واکنش به رای مثبت این دو کشور به قطعنامه شورای امنیت علیه ایران، گفت: تصمیمی در مورد کاهش سطح روابط با چین و روسیه اتخاذ نشده است.

بروجردی با بیان این که ده ها میلیارد دلار بین ایران، چین و روسیه همکاری اقتصادی وجود دارد، در عین حال یادآور شد: البته نمایندگان گلایه شدیدی از رای مثبت چین و روسیه به قطعنامه دارند.

وی خاطرنشان ساخت: اما این به آن معنا نیست که ما بخواهیم رابطه با این دو کشور را کاهش دهیم.

بروجردی در پاسخ به سوال دیگری در مورد با تهیه طرحی دو فوریتی برای کاهش همکاری‌های ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه این طرح قرار نبود امروز به صحن بیاید گفت: این طرح در حال برسی است و تلاش می کنیم زودتر آماده و نهایی شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال خروج ایران از ان پی تی اظهار داشت: خروج از ان پی تی مطرح نیست و بررسی این موضوع در دستور کار ما قرار ندارد.

وی تاکید کرد: در مورد کاهش سطح همکاری‌های داوطلبانه نیز هر اتفاقی که قرار است رخ دهد در طرح دو فوریتی مجلس دیده خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet