هدر موبایل
1389/03/21 14:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

اگر تشدید تحریم‌ها علیه ایران اعمال شود، خروج از ان‌پی‌تی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

**عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان اعمال شود خروج از ان‌پی‌تی از اساسی‌ترین کارهایی است که در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

محمد کرمی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که غرب بداند که اگر بخواهد فشار بیشتری به ایران اعمال کند جمهوری اسلامی ایران از هم‌ اکنون اقدامات متقابل را در دستور کار قرار داده است، خاطرنشان کرد: در همین زمینه مجلس کاهش سطح همکاری‌ها و یا حتی خروج از ان‌پی‌تی را در دستور دارد و اگر در دریای عمان و خلیج فارس نیز بخواهند برای ما مزاحمت ایجاد کنند، واکنش شدید ایران را خواهند دید.

وی جو عمومی مجلس را بر این مساله استوار دانست که تشدید تحریم‌ها با بحث خروج از ان‌پی‌تی مواجه خواهد شد.

نماینده کرمانشاه در خانه ملت قطعنامه چهارم تحریم‌ها علیه کشورمان را دارای جنبه سیاسی و بازی قدرت‌های پوشالی توصیف کرد که هیچ‌گونه جنبه قانونی و ضمانت اجرایی ندارد.

نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت گفت:‌ ایران هیچ‌گاه از فعالیت‌های هسته‌یی صلح‌آمیز خود دست برنمی‌دارد و این تحریم‌ها هیچ مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کند، چرا که پیشرفت‌های ما در طول سی سال تحریم‌ها حاصل شده است.

این نماینده اصولگرای مجلس هم‌چنین صدور قطعنامه را یادآور این مساله دانست که سازمان ملل تبدیل به ابزاری برای قدرت‌های بزرگ پوشالی شده است که اگر دولت و ملتی بخواهد در برابر آ‌نها ایستادگی کند این قدرت‌ها با استفاده از حربه سازمان ملل در برابر کشورها سنگ‌اندازی کنند.

وی یادآور شد: سازمان ملل به جای پرداختن به ماموریت‌های ذاتی خود، به ابزاری در دست قدرت‌های پوشالی تبدیل شده تا حق کشورها در دستیابی به فناوری‌هایی نظیر فناوری هسته‌یی را تضییع کنند.

کرمی‌راد ادامه داد: در برابر جمهوری اسلامی ایران نیز با نقض قانون و معاهده ان‌پی‌تی و نیز آژانس، تحفه‌ای به نام 1+5 ایجاد کرده‌اند تا در برابر ما سنگ‌اندازی کنند، اما با در دست گرفتن ابتکار عمل توسط جمهوری اسلامی ایران و امضای بیانیه تهران که حمایت 118 کشور را به دنبال داشت آمریکایی‌ها نتوانستند اجماع مدنظر خود را به دست آورند که در واقع شکستی برای غرب است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet