خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/21 13:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

پاسخ ایران به قطعنامه، ادامه غنی‌سازی است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: بر اساس قطعنامه‌ی جدید، اگر کسی مزاحمتی برای کشتی‌های ایرانی ایجاد کند جمهوری اسلامی ایران منافع آنها را به خطر خواهد انداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین ابراهیمی نماینده‌ی مردم بیرجند در خانه‌ی ملت، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به صدور قطعنامه‌ی جدید تحریم‌ها علیه کشورمان از سوی شورای امنیت که در یکی از بندهای آن بحث بازرسی از کشتی‌های ایرانی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: این کشورها باید بدانند که منافع آنها بیشتر در معرض خطر قرار دارد؛ چرا که ما در نقطه‌ی استراتژیک تنگه‌ی هرمز و خلیج فارس هستیم و در صورتی که یک کشتی ما را بازرسی کنند 10 کشتی آنها را بازرسی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر واکنش شدید ایران نسبت به هر گونه بازرسی کشتی‌هایش، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با این مسئله برخورد می‌کند، ضمن این‌که با قدرت و قوت راه خود را بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری ادامه می‌دهد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، هم‌چنین بندهای دیگر قطعنامه‌ی شورای امنیت علیه کشورمان را تکراری توصیف کرد و گفت: تجربه نشان داده که این نوع تحریم‌ها جوابگو نیست چرا که کشورهای مختلفی مبادلات خود را با ما ادامه داده‌اند و لذا منافع‌شان اقتضاء می‌کند که این تحریم‌ها را نپذیرند.

ابراهیمی در ادامه با تاکید بر این‌که باید در ساختار شورای امنیت تجدیدنظر صورت گیرد، خاطرنشان کرد: امروز با توجه به بیداری ملت‌ها فرصت خوبی فراهم است تا در ساختار این شورا تجدیدنظر شود. ملت‌ها امروز در برابر آمریکا صف کشیده‌اند و باید با حمایت یکدیگر، در این زمینه اقدام کنند.

نماینده‌ی مردم بیرجند در خانه‌ی ملت، در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به خلق و خوی سلطه‌گرانه‌ی آمریکا و نیز بیانیه‌ی سه جانبه‌ی تهران، اظهار داشت: بیانیه‌ی تهران راه تقابل را تبدیل به تعامل کرد، و گزینه‌ی خوبی برای شورای امنیت بود؛ اما با کمال تاسف آمریکا به دلیل تمامیت‌خواهی و مواضع خصمانه‌اش آن را قبول نکرد و قطعنامه علیه کشورمان تصویب شد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، رای مثبت روسیه و چین به این قطعنامه را نیز در راستای تامین منافع خودشان دانست و گفت: باج دادن‌های آمریکا به این دو کشور موجب می‌شود منافع خود را به دیگران ترجیح می‌دهند و تبعا به خاطر منافع بیشتر به نفع آمریکا رای می‌دهند. اگر چه آنها بهانه می‌آورند که اگر این رای را نمی‌دادیم جنگی بروز می‌کرد، اما باید پذیرفت که اقتضای منافع‌شان چنین بوده است.

ابراهیمی واکنش جمهوری اسلامی ایران در برابر این قطعنامه را ادامه‌ی راه غنی‌سازی و فناوری صلح‌آمیز هسته‌یی با قدرت و قوت و نیز ایستادگی در برابر قدرت‌های سلطه‌طلب عنوان کرد و اظهار داشت: تمام پیشرفت و ابداعات ما در تحریم‌ها تجلی یافته است و در جایی که ملت احساس کند کسی قصد دارد جلوی منافعش بایستد، ملت با تمام قوا در برابر او ایستادگی می‌کند.

نماینده‌ی مردم بیرجند در خانه‌ی ملت، ادامه داد: تمامی جریانات سیاسی، اختلاف سلیقه‌های خود را در خصوص بحث هسته‌یی کنار گذاشته‌اند؛ چرا که این مسئله افتخار ماست و ما با ایستادگی باید یقین داشته باشیم که پیروزی از آن ماست، کما این‌که تاکنون نیز چنین بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet