روز مجلس
1389/03/21 12:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بجنورد:

طبق مصوبه مجلس، حساب مالی کارخانجات دولتی باید به محل فعالیت آنها انتقال یابد

**نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام منابع مالی بانک‌های خراسان شمالی به اندازه یک شعبه بانک در تهران نیست.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان شمالی، افزود: بانک‌های استان اعلام می‌کنند، منابع مالی کافی برای ارائه تسهیلات به بنگاه‌های زودبازده را ندارند این در حالی است که شرکت‌های بزرگ اعم از دولتی و غیردولتی حساب‌های خود را به تهران انتقال داده‌اند و گردش مالی و واریز منابع مالی در تهران انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه مجلس، کارخانجات دولتی باید منابع حاصل از تولید و حساب مالی‌شان را به محل فعالیت انتقال دهند.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه شرکت سیمان بجنورد، به مبلغ هزار و 100 میلیارد ریال از تسهیلات شهرستان استفاده کرده است یا سایر شرکت‌های دیگر برای تعاونی‌های مسکن خود از منابع مالی موجود در استان استفاده می‌کنند، بنابراین منابع خود را نیز باید به بانک‌های استان انتقال دهند.

نماینده بجنورد خاطرنشان کرد: منابع مالی مجتمع پتروشیمی خراسان نیز در تهران است و این خلاف قانون است، و احتمالا فقط اعتبار پرداخت حقوق کارکنان این شرکت در استان انجام می‌شود، مثلا یک حساب مالی مربوط به پرداخت حقوق در بانک‌های استان است و دو روز هم بیشتر در حساب باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: این در حالی است که این شرکت‌ها معمولا سه یا چهار حساب دارند که این حساب‌ها باید همه در استان باشد.

وی اضافه کرد: به‌عنوان مثال مرکز خدمات حمایت کشاورزی، که کود پتروشیمی را می‌خرد، پول را باید به حساب‌های استانی واریز کند، اما این کار انجام نمی‌شود.

ثروتی گفت:‌ هم‌چنین سایر کارخانجات مانند مجتمع فولاد اسفراین و آلومینای جاجرم و دیگر شرکت‌های بزرگ استان و حتی شرکت‌های کوچک و متوسط هم باید حساب‌های بانکی‌شان را در خود استان نگاه دارند تا گردش مالی آنها در استان باشد تا منابع مالی ایجاد شود.

وی اظهار داشت: این موضوع باید از سوی مقامات عالی استان به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم بجنورد در خانه ملت در ادامه بیان کرد: علت این‌که تسهیلات از سوی بانک‌های استان به موقع پرداخت نمی‌شود، گردش مالی شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ و کوچک استانی در حساب‌های خارج از استان است که از مشکلات جدی بشمار می‌رود و به همین علت تمام منابع مالی بانک‌های خراسان شمالی به اندازه یک شعبه بانک در تهران نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet