هدر موبایل
1389/03/23 12:04:00
سرویس سیاسی
توکلی خبر داد

یک فوریت طرح نظارت مجلس بر نمایندگان سه‌شنبه مطرح می‌شود

**"احمد توکلی" از تهیه طرح نظارت مجلس شورای اسلامی بر نمایندگان با ۵۵ امضاء و قید یک فوریت و ارائه آن در جلسه علنی روز سه‌شنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح نظارت مجلس شورای اسلامی بر نمایندگان با 55 امضاء  تهیه شده است، گفت: این طرح در روز سه‌شنبه هفته جاری 25 خرداد ماه با یک فوریت مطرح خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه این طرح دارای 5 محور است اظهار داشت: در یکی از بندهای آن هیات رئیسه ملزم به تامین امکانات لازم و در حد معمول برای نمایندگان در جهت ایفای نقش نمایندگی و براساس ضوابطی شده است، ضمن این‌که در خصوص شغل دوم حین نمایندگی و کنترل دارایی‌های نمایندگان و همسر و فرزندانشان در ابتدا و انتهای دوره نمایندگی مباحثی را مطرح کرده است.

وی افزود: در این طرح مباحثی نظیر دریافت هدیه ، سفر و دعوت شرکت‌ها نیز مطرح شده تا ضابطه‌مند عمل شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه اجرای این طرح گفت: در این طرح تشکیل کمیسیونی پیش‌بینی شده که متشکل از روسای کمیسیون‌های فعلی مجلس است که اجرای روابط را کنترل می‌کند و در صورت عدم اجرای روابط توسط نمایندگان کمیسیون‌ها موضوع را به هیات رئیسه مجلس ، نمایندگان و شورای نگهبان معرفی می‌شود و اگر درآمد غیرمتعارفی داشته باشند، به قوه قضاییه معرفی می‌گردد.

توکلی یادآور شد: احتمال دارد شورای نگهبان به دلیل این‌که این مساله فراتر از اصل 142 قانون اساسی است، مخالفت کند، اما این مساله به نفع مصالح ملی است و نمایندگان به نظر خود پافشاری می کنند و احتمالا طرح به مجمع تشخیص ارجاع داده می شود.

نماینده تهران در ادامه بارد برخی ارقام در مورد تعداد فرزندان نمایندگانی که در خارج و انگلستان تحصیل می‌کنند، گفت: اگر حتی بحث کاهش سطح روابط با انگلستان مطرح باشد، این مساله باعث کاهش سطح تحصیل فرزندان آنها نمی‌شود، ضمن این‌که بنده این حرف را تایید نمی‌کنم و اکثریت قاطع نمایندگان از این مساله مبرا هستند.

وی یادآور شد: این کمیسیون به این مسایل رسیدگی می‌کند؛ چرا که بحث امتیازطلبی نمایندگان برای خودشان و سایرین نیز در این طرح ممنوع شده است.

توکلی در پایان گفت: تکلیف این طرح در یک ماه آینده روشن خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet