انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/23 12:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

اجرا نشدن اصل 15 قانون اساسی، جوانان را به سمت فرهنگ‌های بیگانه سوق می‌دهد

**رییس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی ، تصریح کرد: عدم اجرای این اصل مهم، جوانان را به سمت فرهنگ های بیگانه سوق می دهد.

به گزارش ایسنا، غلامحسین مسعودی ریحان با بیان این مطلب، افزود: با توجه به این‌که اصل 15 قانون اساسی آموزش زبان‌های‏ محلی‏ و قومی‏ را در مدارس آزاد دانسته، پیشنهادی را به کمیسیون آموزش مجلس ارایه و خواستار توجه جدی به این اصل در تصویب لایحه برنامه پنجم شدیم.

وی خاطرنشان ساخت: اصل 15 قانون اساسی در برنامه پنجم توسعه کشور باید مورد توجه جدی دولت و مجلس قرار بگیرد.

مسعودی ریحان با بیان این‌که اکثریت کسانی که به زبان‌های محلی در سرزمین ایران صبحت می کنند، توانایی خواندن و نوشتن زبان مادری خود را ندارند، تصریح کرد: این امر ناپسند باعث می‌شود که جوانان به دلیل عدم آشنایی با فرهنگ محلی خود، به فرهنگ‌های بیگانه روی آورده و فرهنگ غنی مناطق خود را فراموش کنند.

وی، با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانگان، گفت: بدون تردید توجه دادن جوانان مناطق مختلف کشور به فرهنگ و زبان بومی خود یکی از راه های مقابله با فرهنگ کشورهای بیگانه است که این راه باید از طریق آموزش زبان محلی در مدارس آغاز شود.

نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای اصل مسکوت مانده 15 قانون اساسی باعث می شود جوانان مجذوب فرهنگ غرب نشده و بتوانند با اسطوره های علمی و فرهنگی خودشان آشنایی بیشتری پیدا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet