شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/23 12:02:00
سرویس صحن
اولیاء در نطق میان دستور:

زیر پا گذاشتن شرع و قانون تیشه به ریشه انقلاب است

**نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زیرپا گذاشتن اصول شرعی و قانون، تیشه به ریشه انقلاب است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی اکبر اولیاء" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه اظهار داشت: با یادآوری گذشت نیمی از عمر این دوره نمایندگی و توفیق برای همکاران ارجمند در مدت باقیمانده توجه همکاران را به برنامه پنجم توسعه که این روزها در دستور کار مجلس قرار گرفته جلب می نمایم.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند من از فقر امتم بیمی ندارم ولی در مورد آنها به خاطر سوء تدبیر بیمناکم، برای اولین بار در کشور در سال 83 سند چشم انداز 20 ساله را در کشور طراحی کردیم و این سند با تایید مقام معظم رهبری، صاحبنظران و ملت شریف ایران قرار گرفت.

وی افزود: تحقق سند چشم انداز طی 4 برنامه میان مدت پنج ساله بررسی خواهد شد که اولین آن برنامه چهارم بود و متاسفانه ارزیابی ها تاثیر چندان مثبتی از موفقیت آن نشان نمی دهد.

اولیاء خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تصویب طرح تحقیق و تفحص از برنامه چهارم امکان تامل و آسیب شناسی از چند و چون موفقیت برنامه به شکل مناسب تری فراهم شد و انشاءالله هیات بررسی کننده به جمع بندی گزارشهای دستگاههای نظارتی و تحویل گزارش خود به منظور بهره برداری در بررسی برنامه پنجم ارائه خواهد شد.

نماینده یزد و صدوق گفت: برای نمونه سازمان بازرسی کل کشور تحقق 35 درصد از تکالیف برنامه را بین 75 درصد تا 100 درصد و 16 درصد از آنها را بین 50 تا 75 درصد و 20 درصد را بین 25 درصد تا 50 درصد و بقیه را با تحققی کمتر از 25 درصد و یا پاسخ نداده ارزیابی کرده است.

وی افزود: با ابراز تاسف از اینکه فصل پانزدهم برنامه که موادی نظارتی و مهم 157 و 158 بود مورد بی توجهی دولت قرار گرفت در اینجا وظیفه خود می دانم که بر مسئولین مجلس شورای اسلامی و تک تک نمایندگان و پیش بینی سازوکاری جدی تر برای نظارت تاکید نمایم.

اولیاء ادامه داد: اجازه دهید به طور شفاف بگویم که اگر کسی سند چشم انداز را در فکر و عمل سبک و شوخی می انگارد به مردم و نظام خیانت کرده است.

وی گفت: ضمن تقدیر و تشکر از هیات رئیسه مجلس و به ویژه آقای ابوترابی که زمینه مشارکت و گرفتن نظرات نمایندگان و صاحبنظران و نهادهای پژوهشی را فراهم کرده است بر بهره برداری از این نظرات تاکید کنم.

نماینده یزد و صدوق خاطرنشان کرد: انشاءالله این دومین گام برای پیمودن سند چشم انداز به درستی پیموده شود و از آنجا که در این مرحله تعامل با دولت ضمانت اجرایی برنامه را بیش از پیش محقق شود.

وی افزود: از هیات رئیسه درخواست دارم تا با توجه به برنامه زمان بررسی را در کمیسیونها را افزایش دهند تا این امر شکل مناسبتری پیدا کند.

نماینده یزد و صدوق ادامه داد: در این فرایند لازم است مجلس شورای اسلامی از کارساز بودن چهارچوب و خط و مشی برنامه به تخصیص منابع و اولویت ها مطمئن شود.

وی افزود: آنچه مسلم است مجلس شورای اسلامی باید با جدیت و بدون هیچگونه مجادله ای با تنظیم سازوکار مواد 9 و 157 قانون برنامه چهارم در برنامه پنجم همه ساله میزان تحقق چشم انداز را رصد نماید تا زمانی نرسد که ببینیم فرصتها از دست رفته است.

اولیاء در بخش دیگری از نطق خود گفت: باید بپذیریم که بالاخره با همپیمانی چین و روسیه با قدرتهای غربی جبهه جنگ گسترده تری علیه ما گشوده شده است.

وی افزود: باید با اتکا به خداوند منان و رمز پیروزی یعنی وحدت کلمه، شرایط نصرت الهی را در این شرایط سخت فراهم آوریم.

نماینده یزد و صدوق اظهار داشت: در بحث وحدت کلمه و پرهیز از تفرقه از کسانی که نفوذ کلام دارند می خواهم تندروهایی که جریان حذف را به بیت امام (ره) و طیف هایی از اصولگرایان کشاندند می خواهم که به آنها تفهیم نمایند که زیرپا گذاشتن اصول شرعی و نقض قانون نه تنها حفظ نظام نیست بلکه چه بسا تیشه به ریشه انقلاب باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet