هدر موبایل
1389/03/23 11:59:00
سرویس صحن
سیدشریف حسینی در نطق میان دستور:

مردم خوزستان خسته وعده‌های عملی نشده‌اند

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم خوزستان از وعده های عملی نشده مسئولان خسته شده اند، تصریح کرد: آیا وقت آن نرسیده که دین خود را آن هم پس از ۲۰ سال تاخیر بپردازیم؟

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدشریف حسینی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 23 خرداد ماه اظهار داشت: سپاس خداوند عالمیان که نعمت ملتی آگاه، در صحنه و هوشمند را به ما ارزانی داشت. ملتی که با حضور خود در بیست و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمانهای آن حضرت و اطاعت از مقام شامخ ولایت، حجت را بر دشمنان تمام کرد.

وی افزود: دشمنان قسم خورده نظام که بر سفره خوش آب و رنگشان، خواهش حریصانه نام و نشان زبانه می کشد بدانند خللی بر عزم و اراده فولادین ملت ایران با این تحریم ها به وجود نخواهد آمد و ما را از دستیابی به انرژی هسته ای منصرف نخواهد کرد و آن گونه که اماممان فرمود، امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

نماینده اهواز خاطرنشان کرد: سالگرد پرستوی مهاجر خوزستان شهید حاج علی هاشمی را به مردم شریف و ولایت مدار خوزستان تبریک و تسلیت می گویم کاش عطر پیکر مطهر او دوباره مشام ها را خدایی کند. از آن قامت رشید چند استخوان و پلاکی بر جا مانده. کاش یادمان باشد اگر ما هستیم و نفس می کشیم مدیون همین تکه استخوان هاییم. کاش بدانیم که همه عزت نظام ما از همین شهداست. کاش یادمان باشد که آنها برای چه رفتند و ما برای چه مانده ایم.

حسینی گفت: امروز خوزستان محروم است و باید مرهمی بر زخمهای این استان تنها بگذاریم.

دفاع جانانه ای که اهوازی ها از حریم وطن کردند، رشادتی که آبادانی ها از خود نشان دادند و رنجایی که دزفولی ها و اندیمشکی ها و همه خوزستانی ها تحمل کردند، وظیفه سنگینی را برای ما رقم زده اند.

وی اظهار داشت: آیا وقت آن نرسیده که دین خود را آن هم پس از 20 سال تاخیر بپردازیم؟ مردم خوزستان خسته از وعده های عملی نشده مسئولان شده اند. امروز مردم خوزستان هنوز به دنبال رفاه دولت هاشمی، حل مشکل بیکاری و فقر دولت خاتمی و عدالت دولت احمدی نژاد هستند.

حسینی تصریح کرد: خوزستان نیاز به ترحم ندارد، بلکه حق خود را می طلبد. شهروندان خوزستانی می خواهند بدانند چرا مناطق محروم باید تاوان پیشرفت توسعه چند استان را بدهیم؟ از کدام مشکل باید گفت، از گرد و خاک؟ از قول کودکان معصومی که به انواع بیماری های تنفسی مبتلا شده اند و از قول دلیرمردان شیمیایی دفاع مقدس که با رنج نفس می کشند. به همه کسانی که می توانستند کاری کنند و نکردند می گویم، در آخرت شرمنده این مردم خواهید بود.

وی افزود: از آب شرب بگویم که کارون به بزرگ ترین استخر فاضلاب تبدیل شده است و آلوده بودن آن سلامت مردم این استان را با خطر مواجه ساخته و هیچ کس جوابگو نیست.

حسینی با اشاره به برخی مشکلات دیگر این استان گفت: آیا از زنان و مردانی بگویم که در خوزستانی که در دریایی از ثروت واقع است، بن چهار عدد نان بین آنها توزیع می شود. این یعنی فقر یعنی بیکاری.

نماینده خوزستان یادآور شد: در پایان به خود و سایرین توصیه می کنم که اول باید تکلیف مان را با وجدان خویش و ثانیا با این مردم رنج دیده روشن کنیم. مردمی که اگر آرای آنها نبود امروز در مجلس نبودیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet