هدر موبایل
1389/03/23 15:54:00
سرویس صحن
محسنی ثانی:

عدم تشکیل شورای صادرات غیرنفتی به دولت ابلاغ شده است

**یکی از نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی بر شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی گفت: باهنر معاونت نظارت بر شوراهای مجلس از عدم تشکیل شورای توسعه صادرات غیر نفتی مطلع است و او نامه‌ای مبنی بر عدم تشکیل آن به دولت ابلاغ کرده است.

محمدرضا محسنی ثانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه  تاکنون به نامه نگاری‌های مجلس جوابی داده نشده است، اظهار داشت: در نهایت دقیقا مشخص نشده که نمایندگان ناظر جهت حضور در شورا دعوت نشده اند یا در کل جلسات آن تشکیل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر جلسات بدون حضور نمایندگان تشکیل شود تخلفی صورت گرفته است، تاکید کرد: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی نظارت بر تصمیم گیری دولت در شورای های مربوط است؛ چنانچه شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی بدون حضور سه نماینده ناظر مجلس برپا شود به بعد نظارتی دستگاه مققنه بی توجهی شده است.

نماینده سبزوار افزود: موضوع اصلی این شورا، صادرات غیر نفتی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به تبع نظارت مجلس بر روی آن حساسیت برانگیز است، به همین جهت عدم دعوت از نمایندگان ناظر تخلف محسوب می‌شود.

این شورا با حضور سه نماینده ناظر از جمله محمدرضا محسنی ثانی، احد خیری و غفار اسماعیلی و با موضوع ماده(36) قانون برنامه پنجساله چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مصوب باید تشکیل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet