هدر موبایل
1389/03/23 16:00:00
سرویس فرهنگی
محسنی‌بندپی تاکید کرد:

لزوم تشکیل ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات

**نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی بر ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات با بیان اینکه نزدیک به ۶ ماه است این شورا تشکیل نشده است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت کنترل و مبارزه با دخانیات و تاثیرگذاری آن بر روی سلامت آحاد مردم، تشکیل منظم شورای مبازره با دخانیات و پیگیری دقیق مسایل روز آن پر اهمیت است.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه شورای بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، گفت: از دوره وزارت دستجری ستاد کنترل و مبارزه با دخانیات با پیگیری بهتری برگزاری می‌شود با این وجود از آنجا که اطلاعات این مسیله باید به روز شود نیاز داریم حداقل هر سه ماه یکبار شورا برگزار شود.

وی ادامه داد: البته بعد از تشکیل جلسه در بهمن سال گذشته، دو همایش برپا شد که آنها را به حساب تشکیل شورای کنترل و مبارزه با دخانیات گذاشتند.

محسنی بندپی با بیان اینکه این همایش‌ها نمی‌‌تواند  قابلیت جلسه‌ها را داشته باشد، تاکید کرد:واقعیت این است که هر جلسه باید دستورکار و اهدافی داشته باشد به همین جهت همایش کارکرد جلسه های را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: لازم است در جلسه افراد مرتبط با موضوع و دستگاه های اجرایی حضور داشته باشند و عملکرد و راهکارهای خود را ارائه کنند؛ در حالی که در همایش برخی از افراد شرکت می کنند و صحبت‌گذارا و بی تاثیر خواهند داشت.

نماینده نوشهر و چالوس با اشاره به آخرین اقدامات شورای مبازره با دخانیات، تصریح کرد: در این شورا مصوبات خوب و تاثیر گذاری از جمله الصاق شماره سریال به محصولاتی چون سیگار تا قاچاق از غیر قاچاق این کالا مشخص شود، همچنین دراین راستا با سیگار فروشان قاچاق برخورد و مجوز آن لغو خواهد شد.

وی ادامه داد: تصویب شد تا سازمان مبارزه با دخانیات از گسترش کارخانجات تولید سیگار جلوگیری کند و حتما بر روی بسته‌های این کالا آرم مخصوص قرار گیرد.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet