هدر موبایل
1389/03/23 16:14:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر ارمنستان:

سیاست اصولی ایران تقویت امنیت در منطقه است

** گریگور آرامکیان سفیر ارمنستان در تهران پیش از ظهر امروز در محل مجلس با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدا در این دیدار بروجردی روابط دو کشور را دوستانه و برخوردار از روندی رو به رشد توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران اهمیت خاصی را برای گسترش مناسبات و همکاری های خود با کشور ارمنستان قائل است.

وی در ادامه با تاکید به نقش برجسته پارلمان های دو کشور به خصوص گروه های دوستی پارلمانی در توسعه این همکاری ها و روابط بر حمایت مجلس شورای اسلامی از ارتقای سطح مناسبات بین دو کشور در تمامی عرصه ها تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین در این دیدار با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران تقویت آرامش و امنیت در نقطه است، گفت: ایجاد امنیت و ثبات پایدار در منطقه در گرو همکاری کشورهای منطقه با یکدیگر است.

وی در همین راستا بر نقش مهم مراودات پارلمانی تاکید کرد: بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سطح روابط اقتصادی، تجاری بین دو کشور اظهار داشت: دو کشور از ظرفیت ها و فضاهای فراوانی برای تحکیم همکاری های اقتصادی به ویژه از طریق تقویت ارتباطات بخش های خصوصی برخوردارند.

در ادامه این دیدار سفیر ارمنستان گفت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی ارمنستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و اراده سیاسی رهبران ارمنستان به توسعه همه جانبه مناسبات با ایران است.

سفیر ارمنستان در ادامه با بیان اهمیت توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور گفت: ارمنستان از امکانات و توانائی های فراوانی برای همکاری اقتصادی با ایران برخوردار است و از سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران در عرصه های گوناگون اقتصادی حمایت می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet