انتخابات ریاست جمهوری
1389/03/23 16:50:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات به خانه ملت خبر داد:

بررسی برنامه پنجم توسعه با چهار محور اصلی در کمیسیون آموزش

**سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه جلسه‌های هفته جاری کمیسیون در جهت بررسی موارد برنامه پنجم توسعه برگزار می‌شود، اظهار داشت: در کمیسیون برنامه پنجم توسعه در چهار محور اصلی آموزش و پرورش، آموزش عالی، علوم تحقیقات وفنآوری و آموزش پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

نورالله حیدری دستتنایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تاکنون لایحه ای به تصویب نرسیده است، گفت: تنهای موارد مطرح شده در این برنامه  مورد مطالعه قرار گرفته است.

نماینده اردل و فارسان با بیان اینکه در حال حاضر با دو نگاه لایحه برنامه پنجم توسعه را مورد بررسی قرار داده‌ایم، تاکید کرد: در نگاه اول بند بند لایحه پیشنهادی دولت خوانده می‌شود و نظرات اصلاحی و تکمیلی کارشناسان مرکز پژوهش ها و نمایندگان به آن افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: نگاه دوم بر اساس اسنادی است که در دست داریم؛ با بررسی اسنادی چون چشم اندازه 20 ساله و تجربه‌های و ارزیابی‌های صورت گرفته از برنامه توسعه سال های گذشته همچنین گزارش هایی ارسالی از دانشگاه‌ها و مدارس، مورادی به لایحه دولت الحاق می‌شود.

حیدری افزود: در کمیسیون آموزش و تحقیقات تلاش می کنیم احکام جامعی در این چهار محور به تصویب برسانیم.

وی با بیان اینکه همه مسئولان مرتبط با لایحه برنامه پنجم توسعه درحوزه آموزش در جلسه‌ها شرکت می‌کنند، تاکید کرد: مسئولان مرکز پژوهش ها، آموزش و پرورش، آموزش عالی و تحقیقات و فنآوری به طور فعال در کمیسیون حضور پیدا می‌کنند.

حیدری با اشاره اینکه تا آخر وقت این لایحه گزارش برنامه پنجم توسعه با محوریت آموزش تدوین خواهد شد، تصریح کرد: از شنبه هفته جاری به طور جدی بررسی لایحه در کمیسیون آغاز شده است و فردا نیز از ساعت 8 صبح تا ساعت 8 شب کمیسیون آموزش و تحقیقات در همین راستا برگزار خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet