خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/03/23 16:57:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر قزاقستان:

مجلس از توسعه روابط با قزاقستان حمایت می‌کند

**نورباخ رستموف سفیر قزاقستان در تهران بیش از ظهر با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار بروجردی با اشاره به سابقه دیرینه تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و قزاقستان گفت: وجود ظرفیت های فراوان برای توسعه و تقویت ارتباطات و همکاری های دوجانبه، ارتقاء روابط در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را اقتضاء می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط پارلمانی دو کشور نیز تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات و همکاری های دو کشور در تمام عرصه ها حمایت می کند.

در ادامه بروجردی با اشاره به عضویت دو کشور جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در سازمان کنفرانس اسلامی و شورای همکاری های دریای خزر بیان داشت: روابط خوب و رو به رشد ایران و قزاقستان می تواند الگویی مناسب برای همکاری های منطقه ای باشد.

در ادامه این ملاقات نورباخ رستموف سفیر قزاقستان در تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور و فعالیت دیپلماتیک در کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و برخوردار از تمدنی کهن دانست و گفت: دو کشور با تاریخ مشترک و فرهنگ نزدیک خود انگیزه های فراوانی برای توسعه مناسبات و همکاری های دوجانبه و بین المللی دارند در پایان سفیر قزاقستان در تهران بر اهمیت استمرار و تقویت روابط پارلمانی در سطوح مختلف تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet