هدر موبایل
1389/03/23 17:02:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسون کشاورزی مجلس:

واردات دام زنده دامپروری را با تهدید مواجه کرده است

**عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد:تا هنگامی که موضوع قاچاق کالا به کشور حل نشود باید همچنان منتظر مشکلات عدیده ای در بخشهای مختلف کشاورزی و اقتصادی باشیم.

محمدرضا حاجی اصغری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص واردات 19 میلیارد دلاری به کشور و تاثیر آن در بخش کشاورزی و دام کشور گفت: متاسفانه زنجیره واردات به کشور هم اکنون به معضلی تبدیل شده به نحوی که یک روز برنج وارداتی در کشور مشکل ساز می شود، مدتی بعد مرغ و واردات دام زنده. دولت باید اقدام جدی در این خصوص به عمل آورد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون واردات دام زنده کشور را با خطر بسیار جدی در بخش صنعت دامپروری مواجه کرده است.

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: واردات دام زنده موجب شیوع بیماری تب برفکی به کشور شده حال آنکه لازم بود وزارت جهاد کشاورزی نسبت به این موضوع تمهیداتی می اندیشید.

این نماینده مجلس یادآورشد: با توجه به اهمیت موضوع اعتقادم بر این است که وزارت جهاد کشاورزی و بازرگانی باید ابزار نظارتی لازم را در خصوص واردات به کار گیرند.

حاجی اصغری تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف باید 3 اساس و 2 جهت گیری در نظر گرفته شود از جمله این موارد می توان به خودکفایی به عنوان محوری ترین موارد اشاره کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت:دولت، مجلس و بخش خصوصی باید به فهم مشترکی در خصوص و ضرورت خود کفایی و مبارزه با قاچاق کالا برسند.
حاجی اصغری یادآورشد:اگر واردات مهار نشود ما همچنان باید با مشکلات عدیده ای از جمله تب برفکی و ...مواجه شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet