خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/02 20:13:00
سرویس صحن

حداد عادل بر همکاری مجلس و دولت تاکید کرد

دکتر حداد عادل با تاکید بر همکاری مجلس و دولت، گفت : وقتی مجلس و دولت هر دو منتخب یک ملت هستند ، اتحاد میان مجلس و دولت در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامیده اند ، امری طبیعی است .

   به گزارش خانه ملت، غلامعلی حداد عادل که روز سه شنبه در نشست مشترک مجلس و دولت سخن می گفت ، افزود : بنای کار مجلس همکاری با دولت است و ما حتی با دولت آقای خاتمی بنا بر تضعیف نداشتیم .

   رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : همکاری و دوستی مشفقانه اساس کار مجلس است که البته دوستی مشفقانه  مستلزم دیدن حسن و عیب با هم است و این همان تاکید بر استقلال و نظارت و موضع نقادانه مجلس است .

  وی با ابراز قدردانی از تلاش های ریس جمهوری وهیات وزیران در سفرهای استانی  متذکر شد : سفرهای استانی مظهر تجلی یک دولت اسلامی ، مردمی و انقلابی است و در واقع این سفرها در تقویت  اتحاد ملی تاثیری بی بدیل داشته است .

  حداد عادل اظهار داشت : لازم است هیات دولت در پیگیری برای اجرای مصوبات استانی تلاش کند و نمایندگان مجلس نیز پیگیر باشند تا آمال به اعمال مبدل شود ، اگر چه در هر کاری ممکن است درصدی از موفقیت حاصل شود .

  وی سهمیه بندی بنزین را نمونه دیگری از تلاش های دولت خواند و افزود : دولت در خصوص بنزین مصوبه مجلس را اجرا کرد که اقدامی شجاعانه ، خطیر ، عظیم و پیچیده از جانب مجلس و دولت بود و این اقدام متضمن منافع بسیاری  برای کشور است .

  رییس مجلس خاطرنشان کرد : حقیقت این است که همه نمانیدگان معتقد بودند ادامه وضع گذشته مقدور نیست و مصرف لجام گسیخته بنزین از نظر امنیت ملی ، اقتصادی ، بهداشتی  و اجتماعی صد در صد به زیان کشور است.

حداد عادل گفت: همه به فکر چاره اندیشی برای این مشکل بودند که خداوند این توفیق را نصیب مجلس هفتم و دولت نهم کرد تا این گره کور را باز کنند.

وی متذکر شد: برای مهار مصرف بنزین دو راه بیشتر وجود نداشت. افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی. اگر راه اول را انتخاب می کردیم طوفانی از نظر تورم ایجاد می شد و بر این اساس خود نمایندگان راه حل دوم که سهمیه بندی بنزین بود را انتخاب کردند که البته در کنار سهمیه بندی کارهای زیاد دیگری نیز باید انجام شود.

رییس مجلس تصریح کرد: مشکل ما عادتی است که در سالیان دراز برای مردم ما بوجود آمده و آن استفاده زیاد بنزین با خیال راحت است که تغییر این عادت کار آسانی نیست و بزرگترین همت ما باید تغییر این بینش و نگرش باشد.

  وی با بیان اینکه لازم است اقدامات متعدد کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت در زمینه بنزین صورت گیرد، یادآور شد: مساله بنزین همانند اداره جنگ در سالهای جنگ تحمیلی در مقیاس کوچکتر است و همانطور که در آن سالها همه کشورها بسیج شده و متوجه مسائل جنگ بودند، در حال حاضر نیز همه کشورها باید بسیج شوند و با یک عظم ملی اشکالات کار شناخته  و برطرف شود.

حداد عادل ادامه داد: این کاری نیست که چند نفر در اتاقی بنشینند و مشکلاتش را حل کنند.

رییس مجلس با اعلام مجدد آمادگی مجلس برای همکاری با دولت در این زمینه تصریح کرد: مجلس کانون تبلور درخواست های مردم است و نمایندگان بواسطه حضورشان در سراسر کشور مشکلات و درخواستهای مردم را دریافت می کنند و طبیعی است که ما هم به آنچه نمایندگان منتقل می کنند گوش فرا دهیم.

وی ضمن تقدیر از موفقیت های دولت در حوزه سیاست خارجی، اظهار داشت: موفقیت های دولت در این زمینه خصوصا در مسئله هسته ای کاملا محسوس است و ملت و دولت با مدیریت خوب و بدون انصراف از حق طبیعی خود کار را پیش می برند.

حداد عادل با اشاره به جلسه مشترک رییس جمهور و اقتصاد دانان یادآور شد: در این خصوص نیز برخورد خوبی از سوی دولت صورت گرفت که ما این رویه را تحسین می کنیم.

رییس مجلس، میدان وسیع تعامل مجلس و دولت را لایحه اجرایی اصل 44 قانون اساسی خواند و گفت: مجلس برای این موضوع از مرداد ماه 85 کمیسیون ویژه تشکیل داد و تا کنون بیش از 80 ساعت کار کمیسیونی در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: اصلاحات شکلی و محتوایی در لایحه صورت گرفته است که این نمونه ای از همکاری دولت و مجلس می باشد.

حداد عادل با اشاره به لایحه مدیریت خدمات کشوری گفت: امیدواریم این لایحه نیز به نحوی که هم نظر نمایندگان و هم مقدورات دولت در نظر گرفته شود، به اجرا نزدیک گردد.

رییس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود، ارایه لایحه بودجه 87 در ابتدای آذرماه را خواستار شد و افزود: امسال سال انتخابات است و در اسفند ماه نمایندگان وضع خاصی دارند. بنابر این بهتر است ما مسائل مربوط به بودجه را تا 22 بهمن به پایان برسانیم.

حداد عادل خاطر نشان کرد: نمایندگان اگر در اموری همانند سهمیه بندی بنزین و سایر مسایل نکاتی را متذکر می شوند از سردلسوزی است و ما امیدواریم این کشور با این دولت و مجلس و با هماهنگی میان قوا و همچنین سایه مقام معظم رهبری در این دنیای پر آشوب بتوانند راه پیشرفت مادی ومعنوی را با سرعت ادامه دهد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet