هدر موبایل
1389/03/23 18:47:00
سرویس کمیسیون ها
3 عضو کمیسیون اجتماعی:

وزارت رفاه باید با هدایت منابع در جهت بهبود سطح رفاه مردم تلاش کند

**قاضی‌پور معتقد است که وزارت رفاه باید با هدایت منابع در افزایش سطح رفاه ملی اقشار آسیب‌پذیر و کارگران تلاش کنند.

یروس برنا بلداجی، عضو کمیسیون اجتماعی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص قانع نشدن نمایندگان از وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون صنایع امروز به نمایندگی از سوی نمایندگان مجلس سوالاتی را از وزیر رفاه پرسید که پیش از این مصری می بایست پاسخگوی این سوالات می بود.

وی در پاسخ به این سوال که سوالات در رابطه با چه موضوعاتی مطرح شد، توضیح داد: سوالات در رابطه با اصل 44 قانون اساسی و عدم اجرای آن در این وزارتخانه مطرح شد.

 مجید نصیر پور دیگر عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه به اظهارات قاضی پور اشاره کرد و گفت :در این اظهارات قاضی پور به میلیون‌ها کارگر کارمند و بازنشسته اشاره کرد اینکه بیش از ده میلیون شاغل و چندین میلیون بازنشسته با این وزارتخانه در ارتباط مسقیم‌اند، با این حال این وزارتخانه روز به روز به شرکت‌های خود با هدف ایجاد فرصت‌های مدیریتی برای برخی افراد خاص می‌افزاید. این درحالی است که این شرکت‌ها از فایده اقتصادی برخوردار نیستند.

قاضی‌پور معتقد است که وزارت رفاه باید با هدایت منابع در افزایش سطح رفاه ملی اقشار آسیب‌پذیر و کارگران تلاش کنند.  

نصیر پور در ادامه به خانه ملت گفت :تامین اجتماعی سه سال است که حقوق کارگران را افزایش نداده و آنها حداقل دستمزد سال 87 را می‌گیرند و این سازمان‌ تامین اجتماعی نیز به بیمارستانها بدهی دارند.

به هر حال محصولی نتوانست نمایندگان را در خصوص اظهارات خود راضی کند و اگر 2 بار دیگر این مسئله تکرار شود زمینه استضاح برای وزیر رفاه فراهم است. این اقدام بر اساس آیین نامه داخلی مجلس انجام می شود.

محصولی امروز در حالی از مجلس خارج شد که نتوانست پاسخی قانع کننده به نمایندگان مردم در خصوص عملکرد این وزارت خانه با سازمانهای تحت اختیارش ارائه دهد؛ این در حالیست که اگر 2 بار دیگر این اتفاق را برای خود رقم بزند زمینه را جهت استیضاح خود فراهم کرده است. صادق محصولی گرچه این بار مسئولیت کاستی های دوران وزارت وزیر سابق رفاه عبدالرضا مصری را بر عهده گرفت اما آنچه مسلم است دولت دهم یک ساله می شود و یک سال زمان مناسبی برای وزیر تازه وارد است تا بتواند وزارتخانه تحت اختیار خود با همه مسائل و مباحثش بشناسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet