روز مجلس
1389/03/23 19:09:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون فرهنگی:

لایحه برنامه پنجم خلاءهایی در هماهنگی با سند چشم انداز دارد

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی ضمن تشریح مباحث کمیسیون فرهنگی در بررسی لایحه برنامه توسعه پنجم از وجود برخی خلاءها در هماهنگی با سند چشم انداز و نادیده گرفتن بعضی از حوزه هایی که دارای مشکلات جدی هستند، خبر داد.

ستارهدایت خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن بیان این مطلب که لایحه برنامه پنجم توسعه در برخی از حوزه ها به مشکلات جدی توجه نکرده و خلاهایی در هماهنگی با سند چشم انداز دارد افزود: هرچند لایحه پیشنهادی دولت نسبت به گذشته با اهداف کمی متناسب تر است و در آن به موضوعات اساسی توجه شده؛ اما ما سعی داریم که با اصلاحاتی در آن موجبات نظارت پذیرتر شدن آن را فراهم کنیم.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس همچنین افزود: در لایحه پیشنهادی دولت به بعضی از حوزه ها که مشکل جدی در آنها وجود دارد توجهی نکرده که از جمله آنها یکی ساماندهی فعالیتهای فرهنگی و تبلیغاتی است و دیگری برخی موازی کاری هایی است که در عرصه فعالیت های فرهنگی وجود دارد و دولت برای حذف آنها پیشنهادی ارائه نداده است.

ستار هدایت خواه همچنین از تصویب 3ماده در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی خبر داد که بر اساس یکی از آنها دولت موظف به حمایت های مستقیم مادی و حمایت های غیر مادی از نهادها و تشکلهای غیردولتی می شود که در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند.

وی همچنین از الزام دولت برای تدوین الگوی توسعه ایرانی اسلامی با همکاری سه قوا خبر داد و افزود: در جلسه امروز طرحی را تصویب کرده ایم که بر مبنای آن دولت ملزم به تهیه پیوست فرهنگی برای طرح های مهم بر اساس نقشه مهندسی فرهنگی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet